Od 11 czerwca nowy rozkład jazdy PKP. Są nowe połączenia

11 czerwca (niedziela) wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy dla pociągów spółki POL REGIO oraz Koleje Małopolskie. Będzie więcej połączeń Nowego Sącza oraz Piwnicznej - Zdroju z Tarnowem i z Krakowem. 

Renault2

Zostanie wprowadzone nowe połączenie na trasie Piwniczna-Zdrój - Tarnów. Pociąg wyjedzie o godz. 4.35, by być na miejscu o godz. 7.04. Kursować będzie w dni powszechnie, od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych, od dnia 12 czerwca do 8 grudnia. W weekendy oraz święta pociąg ten będzie kursował na trasie Nowy Sącz - Piwniczna. Połączenie takie będzie obowiązywało do 9 grudnia 2017 r.

Na trasie Piwniczna - Kraków będzie także kursował pociąg bezpośredni, bez konieczności przesiadki. Pociąg będzie odjeżdżał o godz. 18.40, by w Krakowie Głównym być o godz. 22.27.  Połączenie będzie obowiązywało do 8 grudnia.

Od 17 czerwca do 9 grudnia tego roku w soboty kursował będzie pociąg Tarnów - Kraków Główny. Odjazd o godz. 21.04., przyjazd 22.27.
Rozkład jazdy pociągów obsługiwanych przez Koleje Małopolskie był przedmiotem sporu między Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, a Obywatelskim Komitetem Obrony Połączeń Kolejowych na Sądecczyźnie.

Niemal rok mieszkańcy Doliny Popradu przekonywali urzędników. Udało się przywrócić dodatkowe połączenia. Odnieśliśmy sukces. Marszałek przywrócił pięć połączeń kolejowych do Doliny Popradu. Mieszkańcy Krynicy, Piwnicznej, Muszyny, Rytra, Starego Sącza, mają możliwość dojechania do Nowego Sącza w godzinach porannych i popołudniowych - mówił na początku lutego poseł Mularczyk, kiedy to konsultacje społeczne i protesty mieszkańców Sądecczyzny przyniosły efekt i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zapowiedział uruchomienie dodatkowych połączeń kolejowych na trasie Tarnów – Nowy Sącz – Krynica.

Mieszkańcy całego województwa zgłosili 180 wniosków z uwagami odnośnie rozkładu jazdy.

O rozkładach jazdy pociągów na Sądecczyźnie pisaliśmy:

Nowy rozkład jazdy od poniedziałku. Zobacz jak pojadą pociągi 

Pasażerowie chcą zmian w rozkładzie jazdy pociągów 

Więcej pociągów na torach Sądecczyzny: 

Fot. Z arch. DTS, PKP. 

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.