Obraz po wichurze na Sądecczyźnie. Zniszczone samochody, drzewa powalone na drogi

Obraz po wichurze na Sądecczyźnie. Zniszczone samochody, drzewa powalone na drogi

Niespokojna doba na Sądecczyźnie. Silny wiatr dał o sobie znać. Od wczorajszego popołudnia strażacy mieli pełne ręce roboty. Najczęściej wyjeżdżali do powołanych na drogę drzew.

Już dzień wcześniej alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzegały mieszkańców regionu o silnym wietrze. W takiej sytuacji warto pamiętać, aby zabezpieczyć wszystkie rzeczy, w tym te na podwórku i balkonach, które może porwać podmuch. Należy również unikać parkowania w pobliżu drzew, gdyż wichura może połamać je i uszkodzić pojazdy. Tak się stało właśnie w Grybowie.

To właśnie tam silny wiatr spowodował największe straty. Na parkingu znajdującym się pod Bazyliką Mniejszą drzewo z korzeniami spadło na samochody osobowe. Pięć z nich zostało uszkodzonych, w tym jedno całkowicie skasowane. O tym informowaliśmy w artykule: Żywioł dał o sobie znać w Grybowie. Olbrzymie zniszczenia i straty (zdjęcia, film). Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

We Wronowicach drzewo spadło na drogę. Tak samo jak w: Łyczance, Polanach, Korzennej, Piorunce, Krynicy-Zdroju na ul. Stara Droga i w Lipnicy Wielkiej. W Nowym Sączu nad ul. Tarnowską drzewo niebezpiecznie pochyliło się i konieczna była interwencja strażaków. Natomiast w Zubrzyku na drogę osunęły się kamienie, które zagrażały kierowcom.

Fot. OSP Lipnica Wielka/
OSP Korzenna/ OSP Grybów-Biała/
NS
Share on twitter
Share on facebook