Ralph Kaminski tuż przed występem w Krynicy-Zdroju. „Chorowałem na depresję. Koniec z tym tabu”

Ralph Kaminski tuż przed występem w Krynicy-Zdroju. „Chorowałem na depresję. Koniec z tym tabu”

Ralph kaminski, wokalista, depresja, wyznanie, Krynica-Zdrój, koncert, Krynica Źródłem Kultury 2023

Już za niespełna miesiąc Ralph Kaminski wystąpi w krynickim uzdrowisku podczas kolejnej edycji festiwalu Krynica Źródłem Kultury. Będzie jednym z kilku polskich wykonawców, którzy wystąpią przed publicznością w Pijalni Głównej. Razem z Ralphem Kaminskim tegoroczną edycję będą współtworzyć: Ania Dąbrowska, Dżem, Mrozu, Sara James, Kult, Agnieszka Chylińska, Paweł Domagała, IRA oraz T-Love. Portal DTS24 sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem. Zapowiedź festiwalu można przeczytać – TUTAJ.

Nie bez powodu wspominamy dziś sylwetkę Ralpha Kaminskiego. W dniu wczorajszym artysta podjął cenne wyznanie, chcąc przełamać funkcjonujący w Polsce temat tabu, jakim nadal są choroby natury psychicznej. Udzielił obszernej rozmowy magazynowi „Elle”, w której podjął temat depresji, na którą chorował. „Koniec z tym tabu – depresja”, tak brzmi zapowiedź rozmowy z wokalistą. On sam postarał się o wyznanie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

– Wiosną 2017 roku zachorowałem na depresję, choć do tego czasu myślałem, że jestem ostatnią osobą, którą ta choroba dotknie. Mam nadzieję, że moja historia doda sił wszystkim, którzy teraz walczą by wyjść z mroku. Po latach pracy nad sobą i nabieraniu wiedzy wiem, że w tej chorobie nie ma lepszych czy gorszych. Kimkolwiek jesteśmy, wszyscy jesteśmy równi i każdy tak samo zasługuje na wsparcie. Każdy ma swoje Mount Everest. Dla mnie w trakcie choroby były nim występy sceniczne, dla kogoś może to być pozornie banalne wstanie z łóżka albo odważenie się, by poprosić o pomoc. I właśnie odwaga, by poprosić, sięgnąć po pomoc jest czymś ogromnie ważnym. Dlatego mówię o tym głośno. Morze ludzi przechodzi teraz ciężki czas. Dlatego tak ważne jest wspieranie i mówienie o tej chorobie. Depresja to nie wstyd, koniec z tym tabu – wyznaje Kaminski, po czym dodaje:

– Dziękuję „Elle” za poruszenie tak ważnego tematu, jestem zaszczycony. Mam nadzieję, że moja obecność na okładce oraz oczywiście obecność i rozmowa z Oriną Krajewską sprawią, że temat depresji stanie się jeszcze bardziej obecny w przestrzeni publicznej – kończy artysta.

Wejściówki na koncert Ralpha Kaminskiego dostępne do nabycia – TUTAJ

Czytaj także: Afera w branży disco polo. Kordian o braku swojego występu w TVP: „To przez obecne układy”

Fot: RalphKaminski/Facebook

Share on twitter
Share on facebook