Żywioł dał o sobie znać w Grybowie. Olbrzymie zniszczenia i straty (zdjęcia, film)

Żywioł dał o sobie znać w Grybowie. Olbrzymie zniszczenia i straty (zdjęcia, film)

Grybów, wiatr, pięć pojazdów zniszczonych, PSP Nowy Sącz, OSP Grybów Biała

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś po godzinie 16:00 w miejscowości Grybów. W wyniku silnego wiatru doszło do wyłamania drzewa z korzeniami i uszkodzenia aż pięciu samochodów osobowych. Zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Można mówić o wielkim szczęściu, że nie ucierpiał żaden człowiek.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Zgłoszenie przyjęliśmy o godz. 16:16. Na parkingu pod kościołem w Grybowie doszło do uszkodzenia pięciu pojazdów. Bardzo możliwe, że nie wszyscy właściciele zdają sobie jeszcze sprawę z tego co się stało. Przyczyną był silny wiatr – mówi dyżurny operacyjny z PSP Nowy Sącz.

AKTUALIZACJA: Jak precyzuje dyżurny operacyjny z PSP Nowy Sącz, na miejscu pracowało łącznie 10 strażaków a działania trwały ok. 2 godziny.

– Zdarzenie miało miejsce na parkingu, który jest własnością parafii. Drzewo przewróciło się na zaparkowane samochody. Były to odpowiednio: dwa auta marki Audi (red. A4 i A6), Fiat Panda, Toyota Yaris oraz Subaru Impreza. Na szczęście w samochodach nikt nie przebywał. Na miejscu pojawiła się załoga JRG 1 Nowy Sącz oraz OSP Grybów Biała Wyżna. Straty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówi dyżurny PSP Nowy Sącz w rozmowie z naszą redakcją.

Poniżej publikujemy zdjęcia z miejsca zdarzenia oraz film.

Czytaj także: Afera w branży disco polo. Kordian o braku swojego występu w TVP: „To przez obecne układy”

Fot: Natalia Sekuła (17) / OSP Grybów Biała (3)

Reklama