Nowy Sącz. Znów palił się domek letniskowy

Do zapalenia się drewnianego domku letniskowego doszło w poniedziałek (27 grudnia) w Nowym Sączu. Zastępy strażackie z JRG nr 1 zostały zadysponowane na miejsce zdarzenia o godzinie 7:56. Nikt nie ucierpiał. W ostatnim czasie co raz częściej dochodzi do podobnych sytuacji.

Strażacy po przybyciu na miejsce zastali palący się, na ulicy Ogrodowej, drewniany domek letniskowy, kryty blachą. Obiekt był w odległości 10 metrów od pozostałych zabudowań.

Zadania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu w pierwszej kolejności miejsca zdarzenia oraz ugaszenia palących się elementów drewnianej konstrukcji domku. Następnie sprawdzono czy w środku znajdowali się ludzie. Na końcu, częściowo rozebrano metalowe elementy dachu i sprawdzono kamerą termowizyjną wystąpienie możliwie nowych zarzewi ognia. 

Działania strażaków trwały prawie półtorej godziny. Podobne pożary domków miały miejsce w ostatnich tygodniach w Krużlowej Wyżnej i Białej Niżnej.

Czytaj poniżej:

  1. Krużlowa Wyżna. Palił się domek letniskowy
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.