Mała Wieś. Płonęły garaże oraz pomieszczenie gospodarcze

W miejscowości Mała Wieś, na ulicy Papieskiej – pożarem objęte zostały dwa połączone ze sobą garaże oraz jedno pomieszczenie gospodarcze. Do zdarzenia doszło w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia), a strażacy zostali zadysponowani na miejsce o godzinie 19:20. 

Po przybyciu na miejsce zastępów – ustalono, iż ogień zajął w całości oba garaże oraz pomieszczenie gospodarcze. Wewnątrz znajdowały się samochody osobowe marki Fiat Punto oraz Toyota Auris. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdował się dom jednorodzinny o konstrukcji murowanej.

Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów i nikt nie ucierpiał. Zarówno prąd jak i gaz był odłączony przed przybyciem straży – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszeniu prądami wodnymi wnętrza palących się garaży oraz na ochronie elewacji domu. Oprócz tego, podano strumień ciężkiej piany na palące się samochody.  Następnie, po ustąpieniu ognia rozebrano garaż oraz wydobyto, przy użyciu wyciągarki – wraki samochodów. Na koniec, sprawdzono kamerą termowizyjną wnętrza spalonych pomieszczeń – w celu wykrycia ewentualnie ukrytych zarzewi ogniowych. 

W działaniach, które trwały prawie dwie i pół godziny, brali udział strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Podegrodzie, OSP Stadła, OSP Podrzecze oraz OSP Niskowa. Nie stwierdzono, co było przyczyną pożaru. 

fot. KM PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.