Nowy Sącz. Uczniowie budowlanki współtworzą nowy mural

Nowy Sącz. Uczniowie budowlanki współtworzą nowy mural

mural Zespół Szkół Budowlanych

W Nowym Sączu powstaje nowy mural. Tym razem jest to dzieło uczniów Zespołu Szkół Budowlanych oraz Mgr. Morsa. Już wkrótce będzie można zobaczyć efekt końcowy.

Mural malowany jest na zewnętrznej ścianie Warsztatów Szkolnych od strony Alei Wolności. Pracy sądeckiego artysty i uczniów budowlanki można się więc przyglądać na placu ,,Starej Sandecji”. Wszystko zaczęło się w październiku od ogłoszonego w szkole konkursu. Zadaniem młodzieży było stworzenie projektu muralu o tematyce budowlanej.

– Wśród zgłoszonych prac wybrano trzy najlepsze, których elementy zostały wykorzystane w projekcie zatytułowanym PODAJ CEGŁĘ. Inspiracją muralu dla Mgr Morsa stała się również ‘Pieśń o cegle” Izabeli Trojanowskiej i obraz ‘Podaj cegłę’ polskiego malarza Aleksandra Kobzdeja namalowany w 1950 roku – wyjaśnia Ewa Golik, nauczycielka z Zespołu Szkół Budowlanych.

Artyście w realizacji wspólnego pomysłu pomagają uczniowie budowlanki – Krzysiek i Wiktor oraz Kasia, która zajęła się tworzeniem ornamentu złożonego z serc, kwiatów i kółek. Prace ruszyły w środę, ale przeszkodziła w nich deszczowa pogoda. Wkrótce jednak będzie można podziwiać efekt końcowy.

fot. Ewa Golik, Mgr Mors

Czytaj też: Medalistki przywitane w Polsce. Emocje jeszcze nie opadły

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.