Zmarła Teresa Kassube. Żegnają ją pracownicy biblioteki

Zmarła Teresa Kassube. Żegnają ją pracownicy biblioteki

Teresa Kassube, zmarła w wieku 84 lat

Zmarła Teresa Kassube – sądecka nauczycielka i bibliotekarka. Miała 84 lata. O jej śmierci poinformowano na oficjalnej stronie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.

Teresa Kassube urodziła się 13 listopada 1937 roku Drohobyczu. Była absolwentką filologii polskiej. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Pracowała jako bibliotekarka m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu (1960-1972 r.). Była także nauczycielką w nowosądeckim Liceum Medycznym.

,,Ze smutkiem informujemy, że odeszła od nas Teresa Kassube – emerytowany nauczyciel bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Pani Teresa Kassube była wieloletnim kierownikiem Wypożyczalni, potem Wydziału Gromadzenia, Opracowania i Udostępniania Zbiorów, a w latach 1995-1998 dyrektorem biblioteki” – czytamy w pożegnaniu opublikowanym 26 kwietnia na stronie internetowej biblioteki.

Ze wspomnień pracowników biblioteki wynika, iż Teresa Kassube swoją wiedzą i doświadczeniem służyła wielu pokoleniom nauczycieli, studentów i uczniów.

,,Pracowała z wielkim oddaniem i zaangażowaniem, budując pozytywny wizerunek biblioteki pedagogicznej w środowisku lokalnym. Pozostanie w naszej pamięci na zawsze” – zapewniają pracownicy biblioteki.

Źródło/ Fot. Nowa Encyklopedia Sądecka Jerzego Leśniaka/
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.