Nowy Sącz: radni opozycji rozżaleni, że ucięto dyskusję o przebiegu Węgierskiej Bis

Nowy Sącz: radni opozycji rozżaleni, że ucięto dyskusję o przebiegu Węgierskiej Bis

Nie milkną echa ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza, podczas której radni nie mogli wziąć udziału w dyskusji poprzedzającej głosowanie nad studium zagospodarowania przestrzennego. Grzegorz Fecko (PO) oraz Kazimierz Sas (niezrzeszony) twierdzą, że wniosek radnego Grzegorza Mądrego, by do dyskusji nie dopuścić, był celowym nadużyciem. 

Przypomnijmy. Radni podczas głosowania nad studium zagospodarowania przestrzennego miasta Nowego Sącza nie mogli nad dokumentem dyskutować. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Cisoń, wówczas prowadzący obrady, wniosek Grzegorza Mądrego przyjął.

O głosowaniu w sprawie Węgierskiej BIS, jak również o przebiegu samej sesji pisaliśmy TUTAJ.

– Dla mnie jak mieszkańca Wólek, oraz jako obywatela Nowego Sącza najbardziej przykre było to, że nie mogłem zabrać głosu na sesji – mówi rozżalony Kazimierz Sas. – Byłem zaskoczony, zasmucony, zagniewany, że w ten sposób nas potraktowano. Nie wolno nie pozwolić mówić obywatelom. Mówimy o idei społeczeństwa obywatelskiego. Kiedy obywatele mają być zaangażowani, jak nie mogą dyskutować? – pyta.

– Jeżeli radny składa wniosek, to prowadzący musi go poddać pod głosowanie. I tak właśnie było – tłumaczy Tomasz Cisoń. – Jeżeli pojawił się wniosek aby nie rozpoczynać dyskusji, to także musieliśmy go poddać pod głosowanie. Ten dokument wiele razy był wystawiony, uwagi mieszkańców były rozpatrywane – zauważa Cisoń i podkreśla, że decyzja o nie rozpoczynaniu dyskusji była decyzją większości.

– Oczywiście, że większość ma prawo wszystko zrobić, bo na tym polega demokracja, ale nie można tłumaczyć się, że ktoś zgłosił wniosek, bo potem pan tak, a nie inaczej zagłosował nad lodem tego wniosku. Podjęliście decyzję, że nie dopuścicie do dyskusji – twierdzi radny Grzegorz Fecko.

 

Wykorzystano fragmenty programu pt. „Kontrapunkt” dla Regionalnej Telewizji Kablowej. 

Fot. Ilustracyjne – Z arch. UM NS. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.