Nowy Sącz: przy ul. 29 listopada powstanie 120 nowych mieszkań

Trzy nowe bloki ze stu dwudziestoma mieszkaniami już wkrótce powstaną w Nowym Sączu. W ramach programu rządowego "Mieszkanie +" na początku 2020 roku rozpoczną się prace projektowe związane z budową. Działka o powierzchni 1 hektara 68 arów przy ul. 29 listopada decyzją prezydenta została przez miasto przekazana do Krajowego Zasobu Nieruchomości.

- To dobra informacja dla całego miasta, a przede wszystkim Sądeczan. Podczas wizyty wiceministra Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia otrzymaliśmy informację, że jeżeli miasto przekaże nieruchomości to w Nowym Sączu powstaną mieszkania. W związku z tym prezydent Ludomir Handzel w trybie pilnym postanowił przekazać działkę - mówił wiceprezydent Bochenek

Jak podkreślił, w planie zagospodarowania przestrzennego działka była przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe, wielorodzinne.

- Prezydent, jak i cały urząd służą pomocą, zarówno ministerstwu, jak i Krajowemu Zasobowi Nieruchomości. Zrobimy wszystko, aby te inwestycje zostały jak najszybciej zrealizowane - dodał Bochenek

Czytaj też:

Wybory 2019. A. Mularczyk: w Nowym Sączu ma szansę powstać 120 mieszkań w ramach programu "mieszkanie +"?

my way

2 comments

    • xaa1212 26 września, 2019 at 11:03 Odpowiedz

      najpierw mieszkaniec powinen uerzyć się w glowę, bo kompletnie nie ma pojecia o cym mowi. Po pierwsze panie Greguś- oplaty za scieki, wodę, prąd, gaz, węgiel, podatki od nierucomosci, skladki zus, smieci-, paliwo- gdzie 50% to same podatki, żywność- to są podniesione podatki pośrednie przez Pana Partię rządzącą. Zanim się na jakiś temat zacznie dyskutować, chyba, że jesteś jednym z trolli zatrudnionych przez rządzących, to radzę poczytać by mieć chociaż ciut wiedzy na temat finansowanie samorządow. Jak ci rząd daje 500 plus to nie bierze się to z dupy czlowieku, obcina się wprost dotacje, inwerstycje, subwencje dla samorządow. Typowy pissomatolek niezauważy roznicy, bo Polska to mlekiem i miodem plynąca kraina.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.