Nowy Sącz: prezydent nie złoży projektu uchwały przywracającej dopłaty mieszkańcom

Nowy Sącz: prezydent nie złoży projektu uchwały przywracającej dopłaty mieszkańcom

Nowosądeczanie o przywróceniu dopłat do cen wody na razie mogą zapomnieć. Jak poinformował dziś wiceprezydent Bochenek, miasto uparcie dążyć będzie do tego, aby stawki za wodę były niższe. Jak dodaje, stanie się to możliwe jedynie wtedy, gdy Nowy Sącz odzyska kontrolę nad spółką Sądeckie Wodociągi lub gdy taryfy zostaną obniżone. W tej sprawie prezydent Handzel skierował pismo do Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i liczy, że zostanie ono pozytywnie rozpatrzone.

– Chcielibyśmy, aby spółka Sądeckie Wodociągi zawnioskowała o obniżenie taryfy. Są takie możliwości, ponieważ  co roku dysponuje ona zyskiem o wysokości około 7 mln złotych, który mógłby pokryć tę różnicę taryfową- mówił wiceprezydent Bochenek

Podkreślił również, że jeżeli odpowiedni projekt dotyczący przywrócenia dopłat do cen wody zostanie złożony, poddany głosowaniu i przyjęty przez radnych, nie będzie to decyzja prezydenta.

– Warto też zwrócić uwagę na to, że składając jakikolwiek projektu uchwały, który wiąże się z wydatkami, trzeba znaleźć na to środki. Radni będą więc musili wygospodarować w budżecie około 11 mln złotych na dopłaty do taryf Sądeckich Wodociągów – dodał Bochenek

Podkreślił też, że zdanie władz miasta Nowego Sącza w tej kwestii pozostanie niezmienne dopóki nie odzyskają kontroli nad Sądeckimi Wodociągami.

Czytaj też:

Zimny prysznic. Każda kropla na wagę złota

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.