Wybory 2019. A. Mularczyk: w Nowym Sączu ma szansę powstać 120 mieszkań w ramach programu „mieszkanie +”?

Wybory 2019. A. Mularczyk: w Nowym Sączu ma szansę powstać 120 mieszkań w ramach programu „mieszkanie +”?

Działki znajdujące się przy ul. Kusocińskiego i 29 listopada w Nowym Sączu, dotychczas pozostające w miejscowym planie zagospodarowania jako działki przeznaczone pod budownictwo wielorodzinne, być może wkrótce trafią do baku ziemi przeznaczonej na potrzeby realizacji programu „mieszkanie +”. Jak wynika z informacji podanych przez wiceministra ds. Inwestycji i Rozwoju – Artura Sobonia, gdyby tak się stało, to w mieście mogłyby powstać trzy budynki ze 120 mieszkaniami dla sądeczan, a już początkiem 2020 roku mogłyby rozpocząć się prace projektowe. 

– W tej chwili chcemy uporządkować sytuację gruntową, ponieważ mieliśmy tam współwłasność osób fizycznych i Skarbu Państwa. We współpracy z miastem i wojewodą ta regulacja jest na finiszu – poinformował podczas konferencji prasowej Artur Soboń.

Jak podkreślił, rozpoczęcie prac projektowych możliwe jest w momencie gdy grunty zostaną przejęte do Krajowego Zasobu Nieruchomości i znajdą się w banku ziemi programu „mieszkanie +”. Wstępna propozycja inwestycji została złożona na ręce posła Arkadiusza Mularczyka.

– To bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że bardzo wiele młodych rodzin ma problemy mieszkaniowe. Taka inwestycja mogłaby pomóc je rozwiązać – mówi poseł Mularczyk.

Przedstawił również wstępną mapkę inwestycji oraz zwrócił uwagę na to, że budowanie mieszkań byłoby szansą zarobku dla lokalnych firm, które mogłyby zająć się budową, a później mogłyby powstać kolejne miejsca pracy dla pracowników obsługi budynku.  Podkreślił również, że osobiście ma zamiar wspierać inwestycję i zrobić wszystko, aby została zrealizowana w najbliższych latach.

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama