Nowy Sącz. Miasto szuka operatora przystanków. Pojawią się nowe wiaty

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłosił zamówienie, którego przedmiotem jest obsługa i zarządzanie przystankami w granicach administracyjnych miasta na okres 15 lat. Co to oznacza w praktyce?  Na przykład fakt, że w Nowym Sączu pojawią się nowe wiaty i słupki przystankowe. Termin składania ofert upływa 24 grudnia.

Wiaty przystankowe powinny być zaprojektowane zgodnie z przepisami i normami obowiązującymi w Polsce. Co ważne, mają być też wyposażone w panele fotowoltaiczne.

Zamówienie obejmuje trzy typy wiat: o długości 6 m (9 sztuk), 5 m (58 sztuk) i 4 m (68 sztuk). Ich konstrukcja ma być aluminiowa, natomiast ściany powinny być wykonane ze szkła bezpiecznego. Każdy przystanek będzie wyposażony w ławkę o długości co najmniej połowy długości obiektu.

Wiaty mają być wyposażone w kosz na śmieci, podświetloną tablicę z nazwą przystanku, gablotę na reklamę oraz gablotę z mapą linii autobusowych i planowanym rozkładem jazdy, a ponadto m.in. w system oświetlenia nocnego LED (połączony z czujnikiem ruchu i kamerą monitoringu) i dwustronne jedno- lub dwuwierszowe tablice informacyjne. W wybranych lokalizacjach ma być dostępny system Wi-Fi.

Ponadto w skład zamówienia wchodzi 231 aluminiowych słupków przystankowych, również wyposażonych w panele fotowoltaiczne.

W czasie trwania umowy (czyli od 1 stycznia 2021 roku do 31 grudnia 2035 roku) operator będzie zobowiązany utrzymywać przystanki w czystości i porządku. W okresie letnim oznacza to np. zamiatanie, mycie wiat, usuwanie uszkodzonego szkła i poliwęglanu, opróżnianie koszy na śmieci, usuwanie nielegalnych naklejek i ogłoszeń, wykaszanie i utrzymywanie w porządku terenów zielonych. Natomiast w okresie zimowym do tych obowiązków dołączy także odśnieżanie i wywożenie śniegu, usuwanie sopli i zadbanie o to, by na przystanku nie było ślisko.

Więcej informacji dotyczących tego zamówienia można znaleźć TUTAJ.

fot. ilustr. Google Street View

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.