Nowy Sącz. Masowe omdlenia uczniów z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz. Masowe omdlenia uczniów z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków [ZDJĘCIA]

Sybiraków, omdlenia

Chwilę grozy przeżyli uczestnicy szkolnych obchodów Dnia Sybiraka w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. Podczas dzisiejszych uroczystości (odsłonięcie muralu tworzonego przez uczniów i nauczycieli wraz z Mgr Morsem) doszło do masowych omdleń.

Podejmowane w tym zakresie działania potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Zostaliśmy zadysponowani na miejsce. Naszym zadaniem było sprawdzenie, czy w budynku jest obecna niebezpieczna substancja. Takiego zagrożenia nie stwierdziliśmy. Osoby poszkodowane przebywały na zewnątrz, dlatego powód omdleń musiał być inny – mówi w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz.

Z relacji świadków wynika, że uczniowie zaczęli nagle mdleć. Poszkodowanych osób mogło być kilka a nawet kilkanaście. Na ten moment wiadomo, że przynajmniej jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Na miejscu były obecne trzy wozy JRG 1 Nowy Sącz, Zespoły Ratownictwa Medycznego a także Policja. Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu Sławomir Szczerkowski informuje, że w wyniku omdleń do jakich doszło podczas miejskich uroczystości Dnia Sybiraka pomoc karetki pogotowia została udzielona łącznie 5 uczniom, w tym jednej uczennicy ze szkoły podstawowej z pocztu sztandarowego i 4 uczniom Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków. Jeden uczeń został zabrany do szpitala, a trzech uczniów uzyskało pomoc na miejscu i zabrani zostali do domu przez rodziców. Rodzice uczniów zostali natychmiast powiadomieni o sytuacji, a wszystkie procedury zostały zachowane i wzorowo przeprowadzone. Dyrektor szkoły powiadomił także o podjętych działaniach organ prowadzący oraz organ nadzoru pedagogicznego. Nadmieniamy również, że w uroczystościach wzięło udział blisko 1000 sądeckich uczniów i przedszkolaków oraz kilkudziesięciu gości. 

Finalnie nikomu nic się nie stało. Przyczyną zasłabnięć i złego samopoczucia była wysoka temperatura.

Czytaj także: Żywy ,,Pomnik Za Wolność” stanął w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Fot: czytelnik (1) / Adrian Maraś (1)

Share on twitter
Share on facebook