Nowy Sącz: Mamy wielokrotną złotą medalistkę

Ewa Bulanda z sądeckiego klubu UKS Evan, po raz kolejny udowodniła, że na ringu i na macie nie ma konkurencji. Zawodniczka, a zarazem trenerka klubu Evan,  na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, które odbyły się w Nisku w dniach 16-18 czerwca, sięgnęła po 3 złote medale w kategoriach pointfighting, kick light i K1. Została także uznana za najlepszą zawodniczkę tych zawodów.

W Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych brałam udział po raz pierwszy – mówi złota medalistka. – Startowałam w trzech kategoriach, a w przypadku K 1 po raz pierwszy w kategorii do 52 kg. Miałam pewne obawy, ale na szczęście udało mi się wygrać.

Choć Ewa Bulanda ma na swoich koncie 19 tytułów mistrzyni Polski w kickboxingu nie ukrywa, że przed zawodami wciąż odczuwa tremę. – Tylko głupiec się nie boi. Każdy mecz to wyzwanie – zawodniczka z którą kiedyś walczyłam i wygrałam, mogła się przecież od tego czasu rozwinąć, poprawić swoją kondycję i umiejętności. Dlatego do każdego spotkania podchodzę poważnie.

Kilkanaście tytułów mistrzowskim może rozleniwić zawodnika, ale Ewa Bulanda wciąż ma motywację do walki.- Powoli zaczynam przygotowywać się do zawodów Pucharu Europy które odbędą się w tym roku w Nowym Sączu. Zostało wprawdzie do nich jeszcze kilka miesięcy, ale muszę być na nich w dobrej formie.

Pointfighing, kick light i K1 stanowią odmiany kickboxingu czyli dyscypliny sportowej, w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. W przypadku kick light walka odbywa się jednak nie w ringu, lecz na macie.

fot. www.nowysacz.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.