Nowy Sącz. Krok od tragedii. Wczorajszy incydent z udziałem autobusu MPK i pieszej [FILM]

Nowy Sącz. Krok od tragedii. Wczorajszy incydent z udziałem autobusu MPK i pieszej [FILM]

film, MPK Nowy Sącz, krok od tragedi

Facebookowy profil o nazwie „Bandyci drogowi” opublikował materiał video z wczorajszego dnia. Na sądeckiej drodze mogło dojść do tragedii. – Ta sytuacja nie powinna mieć miejsca – odpowiada w komentarzu MPK Nowy Sącz.

Przypominamy, że w 2024 roku nadal obowiązują przepisy, które weszły w życie 1 czerwca 2021 roku. W opinii wielu fachowców nie poprawiły one bezpieczeństwa. W tym temacie interweniowali już posłowie, ale Ministerstwo Infrastruktury wydało jasny komunikat, że nie ma planów na zmianę przepisu. Tym samym art. 13 ust 1a Prawo o ruchu drogowym brzmi:

Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.

Wczorajsza sytuacja z Nowego Sącza pokazuje, że ustanowiony przepis jest niczym bez rozwagi pieszego. I choć MPK Nowy Sącz obiecało wyciągnąć konsekwencje wobec kierowcy, to rozwaga powinna działać względem obu stron. Poniżej film.

Nowy Sącz. Profil „Bandyci drogowi” pyta: MPK Nowy Sącz gdzie się wam tak śpieszy?

W ubiegłym roku w Polsce odnotowano 4943 wypadki z udziałem pieszych, z czego połowa na przejściu. Oznacza to, że w 2023 r. wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych oraz liczba potrąceń na pasach.

Czytaj także: Dantejskie sceny pod Sejmem. Poseł Ryszard Wilk w samym centrum starcia [FILM]

Fot. Facebook / Bandyci Drogowi

Reklama