Dantejskie sceny pod Sejmem. Poseł Ryszard Wilk w samym centrum starcia [FILM]

Dantejskie sceny pod Sejmem. Poseł Ryszard Wilk w samym centrum starcia [FILM]

Ryszard Wilk, zamieszki, Warszawa, rolnicy, policja

Dziennikarze portalu OKOpress uchwycili dantejskie sceny, które wczorajszego dnia miały miejsce na ulicach Warszawy oraz w pobliżu budynku sejmowego. W samym środku zamieszania interweniował m.in. poseł Ryszard Wilk ze Sądecczyzny, co można zobaczyć w poniższym filmie.

Przypomnijmy. Polscy rolnicy (także Ci sądeccy) nie odpuszczają swojego sprzeciwu i kontynuują serię protestów. Zalążkiem jest m.in. decyzja Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 roku. Rolnicy negują również słuszność prowadzonej przez Unię Europejską polityki Zielonego Ładu. Więcej na ten temat pisaliśmy wczoraj w artykule: Trwają zamieszki pod Sejmem. Starcie protestujących rolników z policją. Rolnicy podkreślają, że jest to protest polityczny, bo postulaty są polityczne, natomiast nie jest to protest partyjny. Osoby protestujące zaznaczają, że swoje pretensje kierują do wszystkich partii, które przyczyniły się do obecnej sytuacji. Wymieniają wszystkie partie, które znajdują się w Sejmie, poza Konfederacją. Poniżej materiał video [uwaga: film zawiera wulgaryzmy +18]

Czytaj także: Adrianna Kmak. Absolwentka II LO w Nowym Sączu o swojej pracy na PGE Narodowym: „Nie chcę mieć poczucia, że czegoś nie spróbowałam”

Fot. youtube/OKOpress

Reklama