Nowy Sącz: koniec długich kolejek po wymaz. Jutro rusza drugi punkt pobrań

Jutro, czyli 24 października, w Nowym Sączu ruszy oczekiwany przez mieszkańców drugi punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa. Znajduje się on przy ul. Nawojowskiej 29/1/U (ALFA sp. z o.o.). Będzie czynny w soboty i w niedziele od 8.00 do 12.00, w pozostałe dni od 8.00 do 13.00.

To odpowiedź na apele mieszkańców regionu, którzy po kilka godzin oczekiwali w kolejkach pod nowosądeckim szpitalem. Nie sprzyjała temu deszczowa i wietrzna aura. W szczególnie trudnej sytuacji były osoby z dotkliwymi objawami choroby m.in. dusznościami, czy gorączką. Teraz kolejka zmniejszy się o połowę, więc czas oczekiwania będzie krótszy.

– Drugi punkt w Nowym Sączu będzie 38 miejscem w Małopolsce, gdzie mogą zgłaszać się pacjenci skierowani na test w kierunku koronawirusa. W powiecie nowosądeckim działają obecnie 3 punkty: 2 w Nowym Sączu i w Krynicy-Zdrój – poinformowała Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka prasowa Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

Do punktów pobrań wymazów w kierunku testów na koronawirusa mogą zgłaszać się pacjenci, którzy otrzymali skierowanie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

– Osoby, które posiadają Internetowe Konto Pacjenta, wynik badania mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający test – przypomina Aleksandara Kwiecień z NFZ.

* Informacje na temat adresów, telefonów i godzin działania punktów pobrań są codziennie aktualizowane na stronie Małopolskiego OW NFZ www.nfz-krakow.pl (https://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/punkty-wymazowe-dla-osob-ktore-musza-wykonac-test-w-kierunku-covid-19,383.html) oraz stronie pacjent.gov.pl. Potrzebne informacje można uzyskać również dzwoniąc pod numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

Fot. Kinga Nikiel-Bielak 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.