Nowy Sącz. Dwóch nastolatków pomogło okradzionej kobiecie

Nowy Sącz. Dwóch nastolatków pomogło okradzionej kobiecie

– We współczesnym świecie pełnym obojętności na los drugiego człowieka, postawa zaprezentowana przez nastolatków jest godna pochwały i powinna być dla innych inspiracją – zaznaczył insp. dr Krzysztof Dymura, wręczając uczniom Zespołu Szkół nr. 1 im. Komisji Edukacji Narodowej list gratulacyjny. Adrian i Łukasz nie zawahali się pomóc okradzionej kobiecie. Dognili złodzieja i zwrócili zabrany plecak właścicielce. Za ten czyn zostali wyróżnieni przez szefa sądeckiej policji.

Zdarzenie, w którym wzorową postawą wykazali się nastolatkowie, miało miejsce 2 listopada. Podczas powrotu do budynku szkoły uczniowie usłyszeli głośny krzyk kobiety, która mówiła, że została okradziona. Adrian i Łukasz nie wahali się ani chwili. Pobiegli za złodziejem i odebrali mu skradziony plecak, a następie oddali go właścicielce.

Wzorowa postawa

Słów uznania nie szczędził chłopcom szef sądeckiej policji, który wręczając list gratulacyjny zaznaczył, że „we współczesnym świecie pełnym obojętności na los drugiego człowieka postawa zaprezentowana przez nastolatków jest godna pochwały i powinna być dla innych inspiracją”.

Tym samym insp. dr Krzysztof Dymura w towarzystwie swojego zastępcy mł. insp. Adama Bukańskiego wyrazili nadzieję, że czyn ten będzie inspiracją dla innych i motorem napędowym do dalszych prospołecznych działań nastolatków.
Policjanci złożyli również wyrazy uznania na ręce rodziców Adriana i Łukasza oraz dyrektor placówki Katarzyny Jankowicz, jak i nauczycielki Beaty Pawłowskiej.
Jestem dumna, że uczniowie naszej szkoły wykazali się taką postawą. Gratuluję rodzicom i nauczycielom świetnej pracy wychowawczej, a chłopcom życzę, żeby chęć pomagania innym towarzyszyła im w przyszłości – powiedziała Katarzyna Jankowicz.
My również gratulujemy i dziękujemy zarówno Adrianowi, jak i Łukaszowi za odważne działanie dla dobra drugiego człowieka.

Czytaj też:

Nowy Sącz. Czy dziś na ulicy Czarnieckiego złamano prawo? Kontrowersja przy wycince drzew

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama