Nowy Sącz: darmowe badania diagnozujące osteoporozę

Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej sądeckiego magistratu zaprasza na nieodpłatne badania diagnozujące osteoporozę. Udział w badaniach pozwoli też ocenić zagrożenie tą chorobą w perspektywie kilku następnych lat.

W badaniu mogą wziąć udział osoby zamieszkałe w Nowym Sączu, które w ostatnich dwóch latach nie brały udziału w podobnym  programie profilaktycznym i które mają już za sobą 50. urodziny.

GoldenEgo

Badania będą poprzedzone wykładem na temat chorób układu kostnego. Wykład odbędzie się 3 lipca w godzinach 13:30 -15:00 w sali ratuszowej. Poprowadzi go Agnieszka Broda, lekarz reumatolog, specjalista chorób wewnętrznych z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Remedium.

Zapisy  na wykład oraz  badania densytometryczne będą prowadzone w Remedium przy ul. Poniatowskiego 2 w Nowym Sączu od 19 czerwca br. (poniedziałek) w godzinach 10 - 15 (również telefonicznie pod nr tel. 782 520 100).

Decyduje kolejność zgłoszenia. Badania rozpoczną się 4 lipca. Szczegółowy termin wykonania badania ustalony będzie przy zapisie.

fot. ilustracyjne: pixabay

WIŚNIAMAŁALIP

Wypowiedz się w tej sprawie