Ogrody Zmysłów i Ogród Miłości w Muszynie – idealne miejsce na weekendowy wypoczynek

Otwarte o każdej porze dnia i nocy, muszyńskie Ogrody Zmysłów koją i cieszą zmysły odwiedzających je licznie mieszkańców Sądecczyzny i turystów. Są podzielone na siedem stref i tak zaprojektowane, aby oddziaływać na wszystkie pięć zmysłów. Na deser, zwiedzający mogą udać się także do Ogrodu Miłości.

wsb3

Strefa zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń, strefa zapachu - ze specjalnie dobranymi pachnącymi roślinami, strefa dźwięku kusząca szmerem wody, szumem liści i chrzęstem żwiru pod stopami, strefa zapachowo – dotykowa, z roślinami 0 różnorodnych fakturach i kształtach,  strefa smaku, w której można spróbować owoców i wreszcie strefa wzroku.  A na szczycie góry  11 - metrowa wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę Muszyny i okolicy.

Przy Alei Zdrojowej za pijalnią Antoni jest jeszcze jeden - Magiczny Ogród, zwany inaczej Ogrodem Miłości. Na powierzchni ponad 27 tys. metrów kwadratowych znajdziemy figury z piaskowca przedstawiające muzy, bogów greckich, a także pory roku. A wokół stawy i podświetlona nocą fontanna okolona altankami.

Do Ogrodów Zmysłów można wejść z dwóch stron: od strony sanatoriów "Korona" i "Muszyna" oraz od pijalni wody mineralnej "Antoni". Pierwsze wejście jest dogodniejsze dla osób niepełnosprawnych.

fot. TB

 

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.