Nowy Sącz. Broniewskiego. To było usiłowanie zabójstwa [film]

Nowy Sącz. Broniewskiego. To było usiłowanie zabójstwa [film]

atak Broniewskiego

Jest zarzut usiłowania zabójstwa dla sprawcy ataku na mężczyznę. Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotę, 22 października, na osiedlu Barskim w Nowym Sączu.

Około 14:15 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z nowosądeckich ulic mężczyzna został zaatakowany i zraniony ostrym narzędziem. Poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu. Jak pisaliśmy TUTAJ, jeden z naszych Czytelników informował, że do brutalnego ataku doszło przy ulicy Broniewskiego.

– Na miejsce zostali pilnie skierowani policjanci, którzy natychmiast podjęli zakrojone na szeroką skalę czynności operacyjne i procesowe. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na miejscu zdarzenia byli obecni dwaj mężczyźni, z których jeden zaatakował 38-latka. Policjanci niezwłocznie sporządzili rysopisy tych mężczyzn i przekazali je wszystkim patrolom w służbie – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Nie minęły dwie godziny, a funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie z sądeckimi policjantami zatrzymali na terenie gminy Chełmiec dwóch podejrzewanych mężczyzn. Przewieziono ich do celi w sądeckiej komendzie. Ponadto na miejscu zdarzenia grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczała ślady i przesłuchiwała świadków. Udało się także znaleźć i zabezpieczyć nóż, który sprawca porzucił, uciekając.

Policyjne czynności pozwoliły ustalić, że sprawcą ataku jest zatrzymany 33-letni mieszkaniec Sądecczyzny. 24 października w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa, a następnego dnia na sądeczanina decyzją sądu nałożono środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu. 33-latkowi za usiłowanie zabójstwa grozi dożywocie.

fot. i film: KMP w Nowym Sączu, fot. DTS

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama