Od grudnia podwyżka cen biletów w miejskich autobusach

Od grudnia podwyżka cen biletów w miejskich autobusach

MPK Nowy Sącz, autobus

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta, zapadła decyzja w sprawie podwyżek cen biletów autobusowych. Nowy cennik biletów zacznie obowiązywać od 1 grudnia.

Bez dyskusji, większość zebranych na sali  obrad poparła podwyżkę, która wprowadzona zostanie w życie jeszcze w tym roku tj. od 1 grudnia 2022r.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały:

„Kilkanaście ostatnich miesięcy, to jak powszechnie wiadomo czas kumulacji niekorzystnych dla działalności naszego miejskiego przewoźnika okoliczności, spowodowanych najpierw przez pandemię, a następnie regres gospodarczy, którego przejawem jest gwałtowny wzrost cen nośników energii, kosztów pracy i wielu innych. Z danych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego wynika, że w ciągu ostatniego roku średnia cena hurtowa zakupu oleju napędowego wzrosła o 67% (z 3,80 do 6,36 zł netto), a sprężonego gazu ziemnego CNG o ponad 200% (z 2,51 do 7,56 zł netto). Z kolei wzrost kosztów wynagrodzeń (za okres jak wyżej), wynikający m.in. z regulacji w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, kształtuje się na poziomie ok. 13%.  (…) W projekcie uchwały zwiększa się zatem ceny biletów jednorazowych średnio o 34,51%, a biletów okresowych i wielookresowych średnio od 41,77 % do 46%, przy czym należy nadmienić, że ceny biletów okresowych (miesięcznych, kwartalnych itd.), nie były podnoszone od 2017 r.”

Przykładowo:

  • za normalny bilet płacimy dziś 3 zł od 1 grudnia zapłacimy 4 zł.
  • za ulgowy bilet płacimy 1,50 zł od 1 grudnia zapłacimy 2 zł

Tabele zmian znajdują się poniżej.

(DSZ)

 

czytaj także: Kamianna uzdrowiskiem? Chcą leczyć miodem i wodą mineralną

fot. DTS

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama