Nowy Sącz: 31 osób z zatrzymanym prawem jazdy po policyjnej akcji

Od 20 do 31 marca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili w Nowym Sączu działania kontrolne. Odbywały się one głównie w godzinach wieczornych i nocnych. W ich efekcie policjanci zatrzymali prawa jazdy 31 osobom. Akcja była ,,odpowiedzią na sygnały docierające do sądeckich policjantów ze strony mieszkańców oraz na informacje nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa". Jak zapowiadają policjanci, będzie ona powtarzana cyklicznie.

Renault2

- Funkcjonariusze skontrolowali 235 pojazdów. Wzięli pod lupę m.in. kierowców poruszających się po al. Piłsudskiego, Batorego, Wolności i ulicach I Brygady, Królowej Jadwigi oraz Ogrodowej. Kontrolowali również kierowców na wielkopowierzchniowych parkingach przy marketach - informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

25 kierowców straciło prawo jazdy ze względu na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci trafili też na 9 nietrzeźwych kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Funkcjonariusze wystawili podczas akcji 238 mandatów. Jak wyjaśniają, kary dotyczyły głównie przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowych manewrów, złego stanu techniczny pojazdu, braku zapiętych pasów, czy rozmowy przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu. Oprócz tego do sądu trafiły 23 wnioski o ukaranie kierowców, którzy przekraczali prędkość, prowadzili w stanie nietrzeźwości, czy też wykonywali nieprawidłowe manewry.

- Działania kontrolne sądeckiej drogówki miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Nowego Sącza poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego - wyjaśniają policjanci.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.