Kulisy groźnej sytuacji na przejeździe kolejowym [FILM]

Kulisy groźnej sytuacji na przejeździe kolejowym [FILM]

przejazd kolejowy

Minął już miesiąc od niebezpiecznego zdarzenia na przejeździe kolejowym przez ulicę Grunwaldzką. Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało, ale w podobnych okolicznościach zdarza się wiele tragicznych wypadków. Ku przestrodze publikujemy film z monitoringu w tym miejscu, który opublikowało PKP.

Mało brakowało, a z samochodu byłaby miazga, ponieważ na przejeździe kolejowym na ul. Grunwaldzkiej osobówka utknęła pomiędzy zamkniętymi szlabanami. Było już za późno i na to aby przejechać przez tory i na wycofanie się, a przód auta tkwił niebezpiecznie blisko torowiska. Przypadkowi świadkowie zdarzenia pomogli kierowcy ustawić samochód w ten sposób, aby nadjeżdżający pociąg go nie staranował – tak opisywaliśmy to 15 marca 2024 w artykule: „Nowy Sącz. Samochód utknął na przejeździe kolejowym między szlabanami [FILM]”

Jak sytuacja wyglądała z perspektywy kamer umieszczonych przy przejeździe?

– W momencie wjazdu na sygnalizatorze drogowym rozpoczęło się nadawane sygnału dźwiękowego i czerwonego światła. Przy wsparciu osób postronnych kierująca podjęła próby wycofywania auta, powodując uszkodzenie elementów samoczynnej sygnalizacji przejazdowej. Wówczas urządzenie zdalnej kontroli na stacji Nowy Sącz zarejestrowało usterkę, w związku z czym przejazd pociągu pasażerskiego odbył się na sygnał zastępczy, z ograniczeniem prędkości do 20 km/h, zgodnie z przepisami prawa – opis tej sytuacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Warto pamiętać:

Mandaty za niewłaściwe zachowania kierowców na przejeździe kolejowym kosztują nawet 4 tysiące złotych, taką konkretnie karę zapłacimy w trzech sytuacjach:

  1. wjazd na przejazd kolejowym przy migającym czerwonym świetle
  2. wjeżdżanie na przejazd w sytuacji, kiedy nie ma miejsca dla auta za przejazdem
  3. objeżdżanie zapór na zamkniętym przejeździe (lub w trakcie ich zamykania)

Dodatkowo na koncie kierowcy przybywa 15  punktów karnych za omijanie opuszczonych zapór kolejowych, wjeżdżanie na przejazd w chwili, gdy opuszczanie zapór już się rozpoczęło lub wjeżdżanie na przejazd kolejowy przy sygnale czerwonym.

FILM: Bezpieczny Przejazd

Czytaj także: Budowa ronda na Kaduku nabiera tempa [FOTO]

 

Reklama