Sławek. Człowiek z lasu. Opowieść o wyjątkowej relacji człowieka z przyrodą [MINISERIAL]

Sławek. Człowiek z lasu. Opowieść o wyjątkowej relacji człowieka z przyrodą [MINISERIAL]

Las od zawsze zachwyca. Las to tajemnica. Jego obecność i  zmienność utrwalona została w literaturze, muzyce, filmach oraz szeroko pojętej kulturze/popkulturze. Każdy na ten gąszcz drzew spojrzy inaczej, na coś innego zwróci uwagę, czemuś innemu przypisze większą wartość. Nadleśnictwo Krzeszowice w swoim mini-serialu zdołało uchwycić tę subtelną różnicę. Na przykładzie pięciu kompletnie różnych od siebie zarówno wiekowo jak i pod względem doświadczenia osób prezentuje różnorodne spojrzenia na las oraz naturę.

Paweł, Sławek, Wanda, Roman i Zygmunt – to piątka naszych bohaterów, która pozwala widzom swoimi oczami spojrzeć na las, a zarazem przyjrzeć się mu pod zupełnie innym kątem niż dotychczas.

,,Leśnicy z Nadleśnictwa Krzeszowice połączyli przeżycia zawodowe bohaterów z ich osobistymi, wręcz intymnymi relacjami z przyrodą. Ujrzymy zatem analizę przyrody od strony uczuć, zaspokajania pragnienia tworzenia w tym świecie czegoś lepszego, czy też zwykłego radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi” opisują twórcy miniserialu. Zwrócili oni uwagę na to jak las jest odbierany na przestrzeni pokoleń. Dlatego w każdym z odcinków spotkamy bohatera w innym wieku. Tym samym zobaczymy jak 20-letni uczeń, 40-latek pracujący w lesie, 60-letnia emerytowana nauczycielka oraz prawie 80-letni nadleśniczy i 100-letni leśniczy widzą las.

Te pięć odcinków tworzy piękną historię zmieniającej się relacji człowieka z przyrodą. Zmusza to widza do przemyśleń i uformowania własnego stanowiska wobec otaczającej nas natury.

Poniżej prezentujemy jeden z odcinków produkcji ,,Ludzie Lasu”:

 

Cały miniserial dostępny jest bezpłatnie na platformie YouTub.

Odważ się na tę leśną podróż przez życie i przekonaj się czym las jest dla ciebie.

 

wideo: Nadleśnictwo Krzeszowice

fot. prt sc ,,Ludzie Lasu. SŁAWEK”

Czytaj też:

Nowy Sącz. Tutaj młodzi wybierali sobie przyszłość [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

 

Reklama