Nie bądź obojętny na krzywdę zwierząt. Zrób im prezent na Mikołaja. Przynieś karmę i koce

Nie bądź obojętny na krzywdę zwierząt. Zrób im prezent na Mikołaja. Przynieś karmę i koce

Coraz zimniej. Bezdomne psiaki potrzebują Twojej pomocy. Beata Zygadło – Sapok, znana z działań na rzecz bezdomnych zwierząt, zbiera koce i karmę dla psiaków, które nie mają domu.

– Nie bądźmy obojętni na krzywdę zwierząt. Najpotrzebniejsze są koce i karma dla psów. Można przynosić je na ul. Jagiellońską 17. do Piekarni. Koleżanka zgodziła się, aby tam było miejsce zbiórki – mówi Beata Zygadło – Sapok.

Wasze dary trafią do podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Mam Głos w Nowym Sączu.

To nie pierwsza inicjatywa pani Beaty.

– Od początku działam dla tego Stowarzyszenia, staram się pomagać- dodaje.

Na pomoc czekają 24 pieski. Klatki ze zwierzętami znajdują się na zewnątrz, dlatego każdy ciepły koc jest na wagę złota. Całkiem możliwe, że w przyszłym roku powstanie w Nowym Sączu schronisko dla porzuconych zwierząt. Takie zadanie zostało wpisane w projekt Budżetu Miasta na 2018 rok, o czym informowaliśmy tutaj.

O wybudowanie domu dla porzuconych zwierząt zabiegała od dawna.

-Wszystko zaczęło się, od tego, że ktoś podjechał i wyrzucił suczkę za mój płot. Nie było dla niej miejsca w stowarzyszeniach, ani w schronisku w Nowym Targu. Znalazłam jej dom i tak powstał pomysł starania się o schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu- dodaje inicjatorka.

Zebrała ponad 5,5 tysiąca podpisów popierających pomysł, pomogli także weterynarze.

Mamy nadzieję, że efekt tych starań zobaczymy już w przyszłym  roku.

Jednak zwierzaki potrzebują pomocy teraz. Okaż serce i zrób im prezent na Mikołaja! Nie potrzebują wiele, wystarczy karma i koc.

Fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook