Nauka angielskiego online – oto polecane metody, by przejść na poziom zaawansowany

Nauka angielskiego online – oto polecane metody, by przejść na poziom zaawansowany

Istnieje kilka poziomów zaawansowania języka angielskiego. Są one usystematyzowane przez Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). System ten to międzynarodowy standard, który służy do opisywania naszych umiejętności językowych. Określa on poziom czytania, pisania, zrozumienia i mówienia. Jak można poszerzyć swoją wiedzę i przeskoczyć na wyższy poziom? Oczywiście, ucząc się. Można to robić z nauczycielem, można samemu, można w szkole językowej, ale można też online. Poniżej znajduje się kilka ciekawych metod na naukę online, które pomogą nam zdobyć wiedzę i przeskoczyć na poziom bardziej zaawansowany. 

Nauka języka angielskiego online – lekcje w szkole językowej

Najszybszym sposobem intensywnego uczenia się jest kurs nauki języka angielskiego online, w jednej ze szkół internetowych, np. Tutlo. Jest to szkoła, która oferuje naukę na każdym etapie – od nauki języka angielskiego online od podstaw aż po poziom zaawansowany. Szerokie spektrum nauczania, zróżnicowana kadra, w tym native speakerzy, a także darmowe pomoce naukowe i możliwość uczenia się praktycznie o dowolnej porze i z dowolnego miejsca sprawiają, że osoby, które chcą szybko zauważyć pierwsze efekty w nauce, powinny skierować swoje kroki właśnie w to miejsce.

Jaki poziom zaawansowania angielskiego można osiągnąć?

Warto przypomnieć, jak wygląda klasyfikacja poziomów zaawansowania języka angielskiego. Wspomniany we wstępie CEFR określa następujące poziomy znajomości:

Język angielski – poziom A1 (początkujący)

Język angielski – poziom A2 (początkujący)

Język angielski – poziom B1 (średnio zaawansowany)

Język angielski – poziom B2 (średnio zaawansowany)

Język angielski – poziom C1 (zaawansowany)

Język angielski – poziom C2 (zaawansowany)

Warto od razu zwrócić uwagę, że stopnie te odpowiadają poziomom certyfikatów językowych, które możemy uzyskać, gdy będziemy ich potrzebować. Certyfikaty te to:

First Certificate in English (FCE) – poziom średnio zaawansowany

Certificate in Advanced English (CAE) – poziom zaawansowany

Certificate of Proficiency in English (CPE) – poziom biegły

Nauka języka angielskiego online – poziom zaawansowany

Jak uczyć się online, by przeskoczyć na wyższy poziom języka? Pierwszy sposób to oczywiście wspomniana szkoła online, ale to bynajmniej nie jedyna możliwość. Zależnie od tego, który poziom zaawansowania chcemy osiągnąć, możemy skorzystać z innych rozwiązań, jakie oferuje nam język angielski – nauki słówek online poprzez rozrywkę. Osoby początkujące zainteresowane poziomem średnio zaawansowanym mogą skorzystać na przykład z filmików, nawet tych dla dzieci, które znajdują się na YouTubie. Dlaczego? To nie wstyd korzystać z materiałów, które są sprawdzone i przynoszą efekty. Bajki, takie jak Muzzy in the Gondoland, Ulica Sezamkowa w wersji oryginalnej, a nawet Świnka Peppa, pomogą poznać słownictwo i postawić pierwsze kroki na drodze do opanowania języka. Bardziej zaawansowanym polecamy strony, takie jak BBC, gdzie można poznać zaawansowane słownictwo, uczyć się gramatyki i akcentu. Warto też skorzystać z pomocy naukowych dostępnych na blogu językowym wspomnianej wyżej szkoły. Znajdziemy na nim wiele przydatnych porad i ćwiczeń gramatycznych oraz dotyczących słownictwa. Pomocne będą też gry online do nauki języka angielskiego, takie jak na przykład Scrabble. Nie zapominajmy oczywiście o lekcjach konwersacji, które możemy odbyć w szkole online. Pozwolą nam one lepiej posługiwać się językiem mówionym. Oczywiście każdy ze sposobów wymaga cierpliwości i systematyczności, bez tego nie osiągniemy interesujących nas wyników.

Share on twitter
Share on facebook