Sądecka Endecja chce być kuźnią elit

W Nowym Sączu odbyło się spotkanie inaugurujące działalność nowosądeckiego koła Stowarzyszenia Endecja. Sądeccy Narodowi Demokraci spotkali się w sali konferencyjnej biura poseł Elżbiety Borowskiej przy ul. Jagiellońskiej. Nie wykluczają, że w przyszłości będą walczyć o mandaty w wyborach.

– Nasze główne założenia to propagować wiedzę historyczną, gospodarczą oraz działać na rzecz naszego regionu. Prawdziwych elit nie mamy od 80 lat. Chcemy skupiać osoby, którym naprawdę na kraju zależy i które chcą działać na rzecz regionu – mówi zastępca przewodniczącego koła Krzysztof Rzońca.

– Niedawno organizowaliśmy wykład o. Jana Gniadka pt. „Kościół, a wolny rynek”. Naszym zamiarem jest organizacja podobnych spotkań z mieszkańcami, wykładów ciekawych osób, debat. Chcemy także organizować spotkania w szkołach – dodaje Krzysztof Rzońca.

Stowarzyszenie Endecja Nowy Sącz liczy  dziś 12 członków oraz 15 sympatyków, którzy starają się o członkostwo. Przewodniczącym koła  jest Stanisław Dobrowolski.

Spotkania będą się odbywały dwa razy w miesiącu w biurze poseł Elżbiety Borowskiej. Działacze Endecji zapraszają do współpracy wszystkich chętnych mieszkańców.

Gośćmi specjalnymi zebrania byli przedstawiciel władz wojewódzkich Stowarzyszenia Endecja Czesław Kwaśniak oraz prezes młodzieżówki Endecja Małopolska Michał Barnas.

***

Stowarzyszenie Endecja powstało w lecie 2016 r. w gronie działaczy narodowych oraz dziennikarzy. Organizacji przewodniczy Rafał Ziemkiewicz. W Województwie Małopolskim powstało jak dotąd 10 lokalnych kół Stowarzyszenia Endecja.

fot. facebook/Endecja Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.