Nowy Sącz: pożar w kamienicy. Dwie kobiety w szpitalu

Wczoraj, kilka minut po godzinie dziesiątej strażacy z Nowego Sącza dostali wezwanie do pożaru mieszkania przy ul. Romanowskiego. Ogień rozprzestrzenił się prawdopodobnie od palącej się świeczki. Właścicielka mieszkania i jej sąsiadka zostały przewiezione na obserwację do szpitala.

Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że paliło się jedno z mieszkań w kamienicy. Z relacji mieszkańców wynikało, że klatka schodowa prowadząca do mieszkania jest zadymiona. Jak się później okazało, właścicielka mieszkania opuściła je przed przybyciem straży, a w mieszkaniu nie było innych osób.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz sprawdzili stan zdrowia ludzi znajdujących się w strefie pożaru. Obie kobiety – właścicielka mieszkania i jej sąsiadka zostały zabrane na obserwację. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono także mieszkanie pod kątem obecności dymu oraz wyniesiono pozostałości wyposażenia pokoju.

fot.PSP KM Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.