Ludwika Bednarek świętowała setne urodziny. W okresie wojny pomagała partyzantom

Ludwika Bednarek świętowała setne urodziny. W okresie wojny pomagała partyzantom

Ludwika Bedarek, Michalczowa, Nowy Sącz, Żmiąca

Pani Ludwika Bednarek wychowała sześcioro dzieci, ma dwanaścioro wnucząt oraz dziewiętnaścioro prawnucząt. W okresie wojny szyła swetry, skarpety i rękawice dla partyzantów. Swoje setne urodziny obchodziła 22 stycznia w Michalczowej.

Z okazji jubileuszu seniorkę odwiedzili: wójt gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek, jego pełnomocnik Józef Szkarłat, radna gminy Monika Hajduk i sołtys wsi Jan Gargula. Oficjele w imieniu własnym oraz całej społeczności gminy złożyli stulatce najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli kwiaty i kosze z upominkami. Do pani Ludwiki dotarły także listy gratulacyjne przesłane przez premiera, wojewodę małopolskiego i prezydenta Polski Andrzeja Dudę.

Pani Ludwika pochodzi ze Żmiącej. Urodziła się 22 stycznia w rodzinie Krawczyków. Szkołę powszechną ukończyła w Ujanowicach. Szkołę średnią, z powodu wybuchu II wojny światowej, kontynuowała w ramach tajnego nauczania w Szczeszycach i Żmiącej. Maturę zdała w 1946 roku w Liceum Handlowym w Nowym Sączu.

„Maturę zdała w 1946 roku w Liceum Handlowym w Nowym Sączu. W okresie wojny pomagała partyzantom robiąc swetry, skarpety i rękawice. W sierpniu 1946 roku wyszła za mąż za Jana Bednarka, który był więźniem obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu i Flossenbürgu. Wspólnie gospodarzyli na ośmiohektarowym gospodarstwie rolnym w Michalczowej. Tworzyli szczęśliwą rodzinę. Wychowali sześcioro dzieci. Mąż Pani Ludwiki zmarł w 1990 roku” – czytamy we wspomnieniu opublikowanym na oficjalnej stronie gminy Łososina Dolna.

Dużo zdrowia dla stulatki i kolejnych szczęśliwych lat!

Czytaj także: Mama starosty świętuje 100. urodziny. Maria Opiela doczekała się jedenaściorga wnuków

Źródło/ Fot. UG Łosina Dolna

Reklama