Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny. Sylwetki zawodników – część I

plebiscyt, sportowiec roku

Rozpoczął się drugi etap plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. To jubileuszowa XX edycja wydarzenia. Tomasz Michałowski ze Stowarzyszenia Dla Miasta Nowy Sącz poinformował o szczegółach plebiscytu podczas grudniowej konferencji. Można o tym przeczytać – TUTAJ.

Do 19 stycznia organizatorzy przyjmowali zgłoszenia kandydatów. Teraz czas na drugą część – głosowanie, które wyłoni finałową grupę sportowców. Ten etap potrwa do 5 lutego. Poniżej prezentujemy pierwszą grupę zawodników i zawodniczek, którzy powalczą o możliwość znalezienia się w ścisłym finale. Aby oddać głos na swojego kandydata należy wysłać SMS pod numer 72480 – a w treści podać kod przypisany każdemu ze sportowców.

Mateusz Drzyzga – kierowca wyścigowy, który w mijającym roku zdobył tytuł Mistrza Polski – Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski klasa 5b oraz tytuł wice Mistrzostwo Polski – Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski klasa FWD. TYP.SR.1

Daniel Bociański – reprezentujący klub Golden Team Nowy Sącz, walczył przed 90 tysiącami kibiców w Londynie a jego rywalem był Tommy Fury przyrodni brat Taysona. To jedna z największych gal w historii. Daniel przegrał 6-rundową walkę na punkty, ale pokazał się z dobrej strony. Trenerem Daniela jest Jerzy Galara. TYP.SR.2

Dariusz Popiela – podczas 74. Mistrzostw Polski rozgrywanych na Torze Kajakowym Kolna w Krakowie zdobył swój 10 indywidualny tytuł Mistrza Polski w konkurencji K1. TYP.SR.3

Klaudia Zwolińska – zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Seniorów w konkurencji drużynowej podczas zawodów w Augsburgu, płynąc w zespole z Dominiką Brzeską. Klaudia Zwolińska wywalczyła również srebrny medal Pucharu Świata w konkurencji K-1 extreme slalom. Wywalczyła także indywidualny tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji K-1 kobiet oraz indywidualny srebrny medal w konkurencji C-1 kobiet. TYP.SR.4

Gabriela Migda – 18-letnia Sądeczanka została Mistrzynią Świata w kickboxingu. Podczas odbywających się w Włoszech Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów sądeczanka walcząca w kategorii do 52 kg w wersji full contact pokonała w finałowym pojedynku reprezentantkę Turcji. Uczennica VI. Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu Gabriela Migda nie miała sobie również równych na krajowym podwórku i ponownie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kickboxingu. Gabriela trenuje w klubie UKS Evan Nowy Sącz. TYP.SR.5

Agnieszka Skalniak-Sójka – po doskonałym sezonie, w którym odniosła 14. etapowych zwycięstw podpisała nowy kontrakt i dołączy do zespołu Canyon, który należy do najlepszych na świecie drużyn i będzie się ścigać w największych światowych imprezach. Kolarka z Żegiestowa do tej pory rywalizowała w barwach ATOM Deweloper Posciellux.pl. W 2022 roku wygrała m.in. klasyfikację generalną czteroetapowego Giro Toscana we Włoszech. Agnieszka zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej III edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Kobiet „Princess Anna Vasa Tour” w Golubiu-Dobrzyniu a także wyścigu dookoła Belgii – Lotto Belgium Tour. Kolarka z Sądecczyzny również na krajowym podwórku była bezkonkurencyjna zdobywając trzy złote medale. Zdobyła tytuł mistrzyni Polski elity kobiet w indywidualnej jeździe na czas oraz złoty medale w drużynie oraz w parach. TYP.SR.6

Paweł Zygmunt – hokeista, napastnik reprezentacji Polski, zawodnik czeskiego ekstraligowego HC Verva Litvinov. Pochodzi ze znanej sportowej rodziny. To syn sędzi i działaczki hokeja na lodzie Katarzyny Zygmunt oraz olimpijczyka, panczenisty Pawła Zygmunta. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego PZHL w Sosnowcu. Jest wychowankiem KTH Krynica. Paweł „Zigi” Zygmunt, reprezentant polskiej kadry narodowej zdobył gola na inaugurację turnieju hokejowego seniorów w MS Dywizji 1B w Tychach. TYP.SR.7

Katarzyna Kawa – tenisistka z Krynicy, wysoka lokata w rankingu WTA. W lipcu plasowała się na 134. pozycji w singlu, z kolei w deblu na 85. miejscu. W czerwcu Katarzyna Kawa znalazła się wśród najlepszych rakiet tenisowych świata i zagrała w Wimbledonie 2022. TYP.SR.8

Fot: organizator / Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz