Najpierw szutrowa trasa a potem morsowanie. Już w piątek jubileuszowa X edycja Biegu Niepodległości

Najpierw szutrowa trasa a potem morsowanie. Już w piątek jubileuszowa X edycja Biegu Niepodległości

X bieg niepodleglości

Już tylko godziny zostały do „biało-czerwonego” biegania. Im bliżej rozpoczęcia X jubileuszowej edycji Biegu Niepodległości, tym więcej poznajemy szczegółów. Na liście startowej jest już ponad 230 osób. To będzie mocny akcent na zakończenie biegowego sezonu i jednocześnie symboliczne rozpoczęcie sezonu morsowania. Wydarzenie patronuje portal DTS24.

X Bieg Niepodległości w Rytrze rozpocznie się o godz. 11.11 przy dolnej stacji Ryterskiego Raju. Biuro zawodów dla zawodników zostanie otwarte o godz. 8.00. Start będzie poprzedzony uroczystym odśpiewaniem hymnu. Szutrowa trasa już czeka na miłośników biegania. Jak mówi Jan Tomasiak (prezes organizującego wydarzenie Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro), poza symbolicznym uczczeniem tak przecież ważnego dnia, będzie także miejsce na solidną sportową rywalizację.

– O godz. 11.11 odbędzie się start na obydwóch dystansach, zarówno tym na pięć jak i dziesięć kilometrów. Na liście startowej jest już ponad 230 osób, ale zapisy nadal trwają. Swoją obecność potwierdziło wielu solidnych zawodników a to oznacza, że poza elementem uczczenia Dnia Niepodległości, będzie także rywalizacja czysto sportowa. Przygotowaliśmy także rywalizację dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Celowo zaplanowaliśmy ich bieg na godz. 13.00, tak, aby uczestnicy biegu głównego mogli kibicować dzieciakom, wspierać ich i oklaskiwać na mecie – mówi Jan Tomasiak.

Każdy, kto chce dopisać się do listy startowej, może to zrobić TUTAJ. Organizatorzy zachęcają do ubioru adekwatnego do świętowanego Dnia Niepodległości. To z resztą tradycja, bo podczas imprezy będą wyróżnieni Ci zawodnicy, którzy wykażą się największą pomysłowością w prezentowanym przez siebie, biało-czerwonym stroju. Wszyscy uczestnicy X edycji biegu zostaną nagrodzeni medalami. Ich projekt jest innowacyjny, wersja robocza poniżej.

Wszyscy biegacze będą mogli liczyć na ciepły posiłek i herbatę. X edycja Biegu Niepodległości jest wyjątkowa nie tylko ze względu na jubileusz i tak przecież istotny element patriotyczny. Ciekawostką jest fakt, że po zakończeniu rywalizacji i rozdaniu nagród, odbędzie się rozpoczęcie sezonu morsowania.

– Odpoczniemy, a potem udamy się do pobliskiej Roztoczanki. Nowosądecki klub morsów „Baran i Przyjaciele jak i „Morsy Potokowe” zainaugurują sezon. Miłośnicy tej formy aktywności mają teraz swój czas. Po morsowaniu, wszystkich zmarzniętych jak i nie zmarzniętych zapraszamy na wspólne ognisko przy kiełbasce. Zapowiada się ciekawa impreza, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy – mówi Jan Tomasiak w rozmowie z portalem DTS24.

Fot: visegradmaraton

Czytaj także: Student z Nowego Sącza finalistą konkursu. Chce przewidzieć ilość produkowanej ze słońca energii

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama