Najmłodsze dzieci wrócą do szkół. Pozostałe obostrzenia będą utrzymane

Najmłodsze dzieci wrócą do szkół. Pozostałe obostrzenia będą utrzymane

Po feriach, czyli 18 stycznia dzieci z klas 1-3 powrócą do szkół. Pozostali uczniowie kontynuować będą naukę zdalną. Poinformował o tym podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pozostałe obostrzenia będą obowiązywać przynajmniej do końca stycznia. Między innymi wciąż zamknięta będzie większość sklepów w galeriach handlowych, a punkty gastronomiczne działać będą w ramach usług ,,na wynos” i ,,na dowóz”.

Minister mówił też o narastającej trzeciej fali pandemii w niektórych krajach Europy i stabilnej sytuacji w Polsce. – Nie mamy żadnego drastycznego skoku zachorowań, nie mamy dynamicznego wzrostu zgonów czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów i łóżek waha się poniżej 50 proc – zaznaczał.

Szczegółowe informacje na temat obostrzeń obowiązujących w Polsce i w niektórych krajach Europy na poniższych grafikach.

grafiki: Twitter – Kancelaria Premiera, fot. screen transmisji konferencji

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.