Nagroda dla nadziei sądeckiego sportu im. Daniela Weimera

Gazeta Krakowska” już po raz drugi wręczy stypendium dla wyróżniającego się sportowca młodego pokolenia reprezentującego Sądecczyznę. To wszystko w ramach stypendium im. redaktora Daniela Weimera.

wsb3

W poprzednim roku wyróżnienie to przypadło w udziale 10-letniemu Mateuszowi Pomietło. Piłkarz Dunajca prócz nagrody finansowej powędrowała także pamiątkowa statuetka. Młody sportowiec okazał się najlepszy spośród 16 kandydatów.

Triumfatora w projekcie „Krakowskiej” wybierze specjalnie powołana do tego zadania kapituła. W jej skład wejdą szefowa redakcji „Gazety Krakowskiej” w Nowym Sączu Monika Kowalczyk, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, starosta Marek Kwiatkowski oraz dziennikarze i działacze sportowi.

Czytaj również: BYŁO GROŹNIE! PIŁKARZ SANDECJI STRACIŁ PRZYTOMNOŚĆ W TRAKCIE MECZU [ZDJĘCIA]

Daniel Weimer, dziennikarz sportowy odszedł we wrześniu 2017 roku w wieku zaledwie 59 lat. Pracował w takich sądeckich mediach jak przede wszystkim „Gazeta Krakowska” i „Dziennik Polski”.

Przez wielu nie bez przyczyny był uważany za dziennikarską legendę sądeckiego sportu. Daniel nie krył swojej wielkiej i odwzajemnionej miłości do Sandecji. Ale niestety los bywa nieraz okrutny – naszemu koledze nie dane było bowiem widzieć ekstraklasowych meczów jego ukochanej drużyny. Co jednak niesamowite ostatnimi gośćmi u Daniela przy szpitalnym łóżku byli sportowcy – piłkarze ukochanej Sandecji. Tej samej nocy odszedł – można przeczytać na łamach gazety.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: GK

Fot. Stanisław Śmierciak; Piotr Droździk

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]