Na sądeckim rynku poleje się krew…

Już jutro – w środę (15.09) na sądeckim rynku odbędzie się akcja krwiodawstwa, w której będą mogły wziąć udział osoby pełnoletnie i zdrowe. Akcję pod hasłem „krew wzywa krew” organizuje Sądecki PCK w kooperacji z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu. Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie honorowego oddawania krwi, zwłaszcza wśród młodzieży. Akcja rozpocznie się o godz. 8. i potrwa do 13.

„Każdy z nas oddając krew, może uratować niejedno życie” – przekonują pomysłodawcy. Od rana do południa pod ratuszem będzie stacjonował krwiobus, w którym będzie można oddać krew pod opieką fachowego personelu pielęgniarskiego.

Do oddawania krwi zapraszają: uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu, Andrzej Lis rekordzista w oddawaniu krwi pełnej – prezes oddziału rejonowego PCK w Starym Sączu, Patryk Wicher – poseł na Sejm RP, Dariusz Cieśla – wiceprezes oddziału okręgowego PCK w Krakowie, Kazimierz Wróbel – wiceprezes Klubu Honorowych Dawców Krwi NEWAG S.A.,Kinga Gruca – opiekun projektu „krew wzywa krew”, Andrzej Sojka – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu.

źródła: informacje własne, starysacz.info

zdjęcia: Tomasz Ruchała, logo: krew wzywa krew

Czytaj też:

Nieoczywista psychoterapia z Piotrem Droździkiem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.