Bulzak: Tej historii nie da się opowiedzieć banalnie

Jesus Christ Superstar, Jakub Bulzak, Dębica, Nowy Sącz

Łzy wzruszenia towarzyszyły widzom biorącym udział w widowisku „Jesus Christ Superstar” w reżyserii sądeczanina Jakuba Bulzaka. W rolę główną wcielił się jego brat Tomasz Bulzak, tegoroczny laureat „Szansy na sukces”.

O desancie sądeczan do Dębicy pisaliśmy TUTAJ. W pracy nad rock-operą Adrew Lloyda i Tima Rice’a, wystawionej w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy przez Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze wzięło bowiem udział wielu mieszkańców Nowego Sącza.

– Nad tym dziełem pracowało się w sposób bardzo nietypowy i to z dwóch powodów. Po pierwsze to zupełnie inne niż dotychczas prezentowane przez nas dzieło muzyczne, z olbrzymim tempem. Po drugie opowiada najbardziej niezwykłą historię. Stąd też do pracy trzeba było podejść w bardzo specyficzny sposób. Nie mówię, że na kolanach. Ale nie da się opowiedzieć historii Jezusa, Jego ostatnich dni ziemskiej wędrówki w sposób banalny. Do tego trzeba przyłożyć odpowiednie, inne oko i również serce – mówił Jakub Bulzak dla Polskiej Telewizji Regionalnej w Dęblinie.

Fot. Print screen

Zasubskrybuj nasz kanał STUDIO DTS i poznawaj ciekawych SĄDECZAN.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.