Na bosaka dookoła Nowego Sącza. 53 kilometry dla Anety Hejmej!

Na bosaka dookoła Nowego Sącza. 53 kilometry dla Anety Hejmej!

Karol Trojan, bosonogi biegacz, obiegł dookoła Nowy Sącz. 53 przebiegnięte kilometry dedykował Anecie Hejmej, która walczy z ciężką chorobą. Na mecie – Placu Kolegiackim – przywitała go najbliższa rodzina, sądeczanie oraz rekonstruktorzy biorący udział w Jarmarku Św. Małgorzaty. 

Na starcie biegu Karolowi kibicowali żona wraz z dziećmi, rodzice oraz osoba, dla której odbywa się cała akcja – Aneta Hejmej. Sygnał do startu dał Mieczysław Gwiżdż, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki, niegdyś również znakomity piłkarz. Bieg rozpoczął się o godz. 10. a zakończył ok. godz. 17.

O biegu pisaliśmy TUTAJ

– Pomysł zrodził się w ramach 725. rocznicy lokacji miasta. W międzyczasie dowiedzieliśmy się o chorobie Anety Hejmej. Z automatu pojawił się pomysł połączenia biegu ze zbiórką na operację naszej koleżanki. Trasa liczyła 53 kilometry. Takiego dystansu jeszcze nie biegłem – podkreśla Karol Trojan.

Na mecie członkowie grupy rekonstrukcyjnej oddali na cześć Karola uroczystą salwę honorową. Karolowi na całej trasie, ze względów bezpieczeństwa, towarzyszył brat Irek.

– Przegryźliśmy jakoś ból i dotarliśmy do mety. Cel był szczytny, to wszystko dla Anety Hejmej. Przebiegłem 53 kilometry – cieszy się Karol Trojan.

– Nowy Sącz jest jedynym miastem w Polsce, w którym ktoś obiegł jego granice na bosaka. Karolu, jesteśmy z Ciebie dumni  – mówił na mecie sądecki radny Patryk Wicher.

Podczas Jarmarku wolontariusze Stowarzyszenia Sursum Corda zbierali pieniądze na operację Anety Hejmej.

– To operacja, która nie tylko zatrzymuje chorobę Anety, ale pozwala zapomnieć o chorobie na dobre, więc jest o co walczyć – mówi Karol Trojan. – Sponsorzy, którzy chcieli wesprzeć Anetę wpłacili dzięki temu wydarzeniu darowiznę na jej konto poprzez Stowarzyszenie Sursum Corda – dodaje biegacz.

 

KAROL PROWADZI W DTS24 BLOG BIEGOWY.

ZAJRZYJ! POBIEGAJ Z NIM!

https://www.youtube.com/watch?v=UoICdVMNgEk&feature=share

 

Fot. Agnieszka Małecka, UM NS. 

Share on twitter
Share on facebook