Na bosaka dookoła Nowego Sącza. 53 kilometry dla Anety Hejmej!

Karol Trojan, bosonogi biegacz, obiegł dookoła Nowy Sącz. 53 przebiegnięte kilometry dedykował Anecie Hejmej, która walczy z ciężką chorobą. Na mecie – Placu Kolegiackim – przywitała go najbliższa rodzina, sądeczanie oraz rekonstruktorzy biorący udział w Jarmarku Św. Małgorzaty. 

Na starcie biegu Karolowi kibicowali żona wraz z dziećmi, rodzice oraz osoba, dla której odbywa się cała akcja – Aneta Hejmej. Sygnał do startu dał Mieczysław Gwiżdż, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki, niegdyś również znakomity piłkarz. Bieg rozpoczął się o godz. 10. a zakończył ok. godz. 17.

O biegu pisaliśmy TUTAJ

– Pomysł zrodził się w ramach 725. rocznicy lokacji miasta. W międzyczasie dowiedzieliśmy się o chorobie Anety Hejmej. Z automatu pojawił się pomysł połączenia biegu ze zbiórką na operację naszej koleżanki. Trasa liczyła 53 kilometry. Takiego dystansu jeszcze nie biegłem – podkreśla Karol Trojan.

Na mecie członkowie grupy rekonstrukcyjnej oddali na cześć Karola uroczystą salwę honorową. Karolowi na całej trasie, ze względów bezpieczeństwa, towarzyszył brat Irek.

– Przegryźliśmy jakoś ból i dotarliśmy do mety. Cel był szczytny, to wszystko dla Anety Hejmej. Przebiegłem 53 kilometry – cieszy się Karol Trojan.

– Nowy Sącz jest jedynym miastem w Polsce, w którym ktoś obiegł jego granice na bosaka. Karolu, jesteśmy z Ciebie dumni  – mówił na mecie sądecki radny Patryk Wicher.

Podczas Jarmarku wolontariusze Stowarzyszenia Sursum Corda zbierali pieniądze na operację Anety Hejmej.

– To operacja, która nie tylko zatrzymuje chorobę Anety, ale pozwala zapomnieć o chorobie na dobre, więc jest o co walczyć – mówi Karol Trojan. – Sponsorzy, którzy chcieli wesprzeć Anetę wpłacili dzięki temu wydarzeniu darowiznę na jej konto poprzez Stowarzyszenie Sursum Corda – dodaje biegacz.

 

KAROL PROWADZI W DTS24 BLOG BIEGOWY.

ZAJRZYJ! POBIEGAJ Z NIM!

https://www.youtube.com/watch?v=UoICdVMNgEk&feature=share

 

Fot. Agnieszka Małecka, UM NS. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.