Karol Trojan boso obiegnie Nowy Sącz. Na ratunek Anecie Hejmej

Karol Trojan boso obiegnie Nowy Sącz. Na ratunek Anecie Hejmej

To będzie pierwszy taki bieg. Bosonogi biegacz Karol Trojan obiegnie dookoła Nowy Sącz, wokół granic administracyjnych miasta. 55-kilometrowy dystans pokona BOSO. Start już jutro (sobota, 15 lipca) o godz. 10. z nowosądeckiego Rynku. Bieg ma charakter charytatywny – jest dedykowany Anecie Hejmej

– Postanowiłem, że będzie to bieg charytatywny, podczas którego pragnę zebrać pieniądze na operację ratującą życie mojej koleżanki Anety Hejmej, młodej matki i żony – mówi Karol Trojan.

– Trasę biegu wyznaczono Wólkami, później do granicy ze Starym Sączem, z nawrotką na moście, a następnie przez Biegonice, Małą Porębę, Zawadę i Jamnicę. Później zbiegam na ul. Lwowską w okolicach Miasteczka Galicyjskiego. Następnie Chruślice, ul. Barska i Wielopole do tablicy informującej o wjeździe do Nowego Sącza. Nawrotka i obiegam całą Helenę od strony stawów, od strony Podegrodzia i przez most heleński wracam do rynku – wylicza Karol Trojan.

– Po przebiegnięciu ok. 55 kilometrów, ok. godz. 16., zakończę zmagania honorowym obiegnięciem Rynku, na którym zlokalizowana będzie meta biegu – dodaje Karol.

Ultramaratończyka przywita najprawdopodobniej jeden z zespołów uczestniczących w Jarmarku Św. Małgorzaty, grających muzykę dawną.

– Miło mi będzie i mojemu bratu Irkowi, który podczas biegu wspomoże mnie (również ze względów bezpieczeństwa) na rowerze, jeżeli spotkamy się z Wami na trasie biegu. Już teraz dziękujemy za czynne kibicowanie – podkreśla Karol Trojan.

Zbiórka na rzecz nowosądeczanki będzie prowadzona także podczas Jarmarku Św. Małgorzaty na Placu Kolegiackim oraz Rynku, w godz. od 15:00 do 18:00.

KAROL PROWADZI W DTS24 BLOG BIEGOWY.

ZAJRZYJ! POBIEGAJ Z NIM!

 

Oto trasa, jaką pobiegnie Karol: 

I etap:  

II etap:

III etap: 

IV etap: 

Fot. UM NS, z arch. Karola Trojana. 

Share on twitter
Share on facebook