Muszyna. Oto projekt nowego Amfiteatru Zapopradzie (film)

Muszyna. Oto projekt nowego Amfiteatru Zapopradzie (film)

wizualizacja, amfiteatr muszyna, dawid kulig rytro

W Muszynie powstał projekt rozbudowy Amfiteatru Zapopradzie. Wizualizacja jest gotowa, choć to dopiero wstępny zarys pomysłu. Burmistrz Muszyny Jan Golba przedstawia koncepcję, ale zanim podejmie dalsze kroki, oczekuje zdania lokalnej społeczności.

Kilka dni temu pisaliśmy o realizowanych projektach na terenie uzdrowiska. Mowa o gondoli na górę Malnik oraz infrastrukturze dedykowanej spływom pontonami po Popradzie. Więcej o tym TUTAJ.

Okazuje się, że to nie wszystkie pomysły urozmaicenia miejscowości. Burmistrz Muszyny Jan Golba nie ukrywa, że istnieje możliwość pozyskania środków na przebudowę kulturalnej sceny.

– Powstała koncepcja przebudowy amfiteatru w Muszynie. Jeżeli projekt nie uzyska aprobaty społecznej, nie będziemy podejmować dalszych kroków w kierunku realizacji – jasno stawia sprawę Golba.

Amfiteatr Zapopradzie to kulturalne centrum miasta, gdzie od wielu lat odbywają się liczne imprezy plenerowe. Służy turystom i lokalnej społeczności jako miejsce należytej rozrywki. W chwili obecnej muszyński amfiteatr znacznie odbiega wyglądem od tego, który miałby powstać. Projekt zakłada rozbiórkę części obecnego stanu, budowę sceny z zapleczem oraz widownią na niespełna tysiąc miejsc. W zamyśle obiekt byłby w pełni zadaszony nowoczesną membraną – tkaniną poliestrową pokrytą PCV na konstrukcji stalowej.

Głównymi atutami nowego projektu jest zadaszenie z dynamiczną iluminacją, profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie, a także wygoda zasiadania na widowni. Poniżej prezentujemy czterominutowy film ukazujący wizualizację. Czy warto, aby taki amfiteatr powstał?

Fot: Archiquest

Czytaj także: Barcice. Festiwal Pannonica zakończony. Była moc energii i uśmiechu (fotorelacja)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama