Dłonie nie są potrzebne, aby malować świat… Ludzie, którzy dowodzą, że niemożliwe nie istnieje przyjechali do Nowego Sącza

Dłonie nie są potrzebne, aby malować świat… Ludzie, którzy dowodzą, że niemożliwe nie istnieje przyjechali do Nowego Sącza

Jeśli chcesz – znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz – znajdziesz powód – głosi przysłowie nieznanego autora. Do Galerii Sztuki SOKÓŁ zawitał kilka dni temu wyjątkowy team artystów, którzy mogliby znaleźć całe mnóstwo powodów, aby nie tworzyć, a znaleźli sposób, aby to robić i dzięki temu stali się inspiracją dla świata. Wystawa prac Artystów Malujących Ustami i Nogami przy ulicy Długosza w Nowym Sączu otwarta!

Ośmiu artystów, których obrazy znalazły się na ekspozycji pojawiło się w Sokole osobiście: Teresa Frys, Martynka Gruca, Arkadiusz Cyprian, Mikołaj Kastelik, Stanisław Kmiecik, Lucjan Matuła, Bartosz Ostałowski oraz Walery Siejtbatałow. Co ciekawe – trójka z nich to ludzie dobrze znani i podziwiani na Sądecczyźnie.

Stanisław Kmiecik pochodzi z podsądeckich Klęczan, gdzie miał swoją pracownię zanim zamieszkał w stolicy Małopolski. Martynka Gruca z Kąclowej jest najmłodszą polską stypendystką VDMFK oraz wydawnictwa AMUN promującego artystów malujących stopami i ustami. Ma tylko 12 lat. Pochodzący z Nowego Sącza Bartosz Ostałowski  16 lat temu stracił obydwie ręce w wypadku motocyklowym. Dziś jest jednym z najbardziej znanych polskich drifterów i maluje. Jak? Przyjdź do Sokoła a zobaczysz.

Gości wernisażu witali: Andrzej Zarych – dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, Marta Mordarska – wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i dyrektor regionalnego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Anna Donabidowicz z zespołu ds. wspierania uczestnictwa w kulturze Departamentu Kultury UMWM oraz Dorota Bakaj – dyrektor Wydawnictwa Artystów Malujących Ustami i Nogami z Raciborza, które jest współorganizatorem wystawy.

Wystawa będzie prezentowana do 2 października 2022 roku.

zdjęcia Arbresha Goranci
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama