Muszyna kipiąca wodą i rozrywką

To będzie w tym roku największe wydarzenie plenerowe w uzdrowisku Muszyna. Już po raz szesnasty w kurorcie odbędzie się Festiwal Wód Mineralnych. Od 2 do 5 sierpnia Muszyna będzie kipieć zdrowiem i rozrywką.

Święto jest wyśmienitą okazją do degustowania wszelkiego rodzaju wód mineralnych, które są nieprzecenionym skarbem regionu. Amfiteatr Zapopradzie zmieni się w największą w regionie plenerową pijalnię wody mineralnej.

– Wystawiać się będą lokalne wody mineralne z rozlewni, które są zlokalizowane na terenie gminy Muszyna, ale także z innych regionów Polski. W tym roku udział zadeklarowała także rozlewnia ze Słowacji. Z roku na rok rozrasta się grono rozlewników, którzy się wystawiają na festiwalu w Muszynie – wyjaśnia Arkadiusz Cycoń z UMiG Muszyna. Festiwal będzie również znakomitą okazją do świetnej zabawy. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej.

Na inaugurację, 2 sierpnia, na widzów czeka niezwykły spektakl muzyczny „W krainie żywej wody”. To długo wyczekiwane wydarzenie kulturalne w nadpoprackim kurorcie. – Spektakl „W krainie żywej wody” to legendy muszyńskiej w formie baśniowej, inspirowane bogactwem wód mineralnych. Będzie śpiew, taniec, gra aktorka i po raz pierwszy muzyka na żywo. Wykonawcami są zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie oraz zaproszeni goście i dorośli mieszkańcy Muszyny – mówi Izabela Bajorek dyrektor MGOK w Muszynie, autorka i reżyserka spektaklu.

Kolejny dzień odbędzie się pod hasłem – w rytmach disco, dlatego finałem będzie plenerowa dyskoteka.

Z kolei w sobotę 4 sierpnia zagrają Lachersi i Kapela Ciupaga. Dawkę śmiechu zapewni jeden z najpopularniejszych kabaretów na polskiej scenie rozrywkowej – Kabaret Młodych Panów. Niedziela ma być familijna, stąd program dla najmłodszych, pokazy taneczne, czy spektakl Krakowskiego Teatru Ulicznego. A na finał gwiazda wieczoru, czyli koncert legendarnej formacji – zespołu Kombi, przy którym świetnie powinni bawić się i młodsi i starsi. Oprócz atrakcji muzycznych festiwalowi towarzyszyć będą pokazy samochodów retro, animacje dla dzieci, stoiska rękodzielnicze.

– Staramy się z roku na rok dokładać atrakcji, nie zapominając o tym, że Muszyna jest doskonałym miejscem na wypoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla tych, którzy wyprawiają się samotnie. Program jest tak ułożony, żeby można było połączyć wyjazd ze zwiedzaniem oraz z udziałem w bogatym programie artystycznym. Zapraszamy do Muszyny. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca noclegowe w ośrodkach – zachęca Arkadiusz Cycoń.

W czasie Festiwalu Wód Mineralnych Muszynę koniecznie trzeba odwiedzić.

Pobierz „Dobry Tygodnik Sądecki” – bezpłatnie! Wystarczy kliknąć:

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.