Możesz mieć lokomotywę Newagu w swoim domu

Transport zbiorowy jest twoją pasją? Szukasz zajęcia dla swoich rozbrykanych dzieci? A może po prostu chciałbyś ciekawie spędzić tegoroczną majówkę? Mamy dla ciebie rozwiązanie – wystarczą nożyczki, klej, drukarka i… trochę cierpliwości.

PROT5

Sądecka spółka Newag udostępniła na swojej stronie na Facebooku modele pojazdów produkowanych przez firmę, które można samodzielnie wydrukować i skleić według instrukcji.

Wśród papierowych maszyn znalazły się trzy warianty lokomotywy Dragon 2, w tym w specjalnym biało-czerwonym malowaniu (na zdjęciu), a także tramwaj Nevelo, którego rzeczywisty odpowiednik przewozi pasażerów po Krakowie.

A skoro już mowa o tramwajach – Instytut Pojazdów Szynowych Politechniki Krakowskiej (z którym, swoją drogą, współpracuje Newag) również ma propozycję na wolne chwile. Na stronie internetowej została udostępniona kolekcja tramwajów do samodzielnego złożenia. Ich większe wersje na co dzień poruszają się po krakowskich torowiskach.

Sklejenie takiego modelu jest całkiem proste, o czym sami się przekonaliśmy – efekty widoczne na zdjęciach.

fot. Katarzyna Kamińska

 

Było na co popatrzeć. Nowoczesne lokomotywy Newagu wyruszyły z Nowego Sącza [filmy, zdjęcia]

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]