Nowy Sącz: po raz pierwszy przy awarii sieci wodociągowej użyto ,,paczkowarki”

Sobotnia ciekawostka. 

Podczas awarii magistrali sieci wodociągowej, do jakiej doszło w miniony czwartek (30 kwietnia) u zbiegu ulic Kraszewskiego i Lwowskiej w Nowym Sączu, Sądeckie Wodociągi po raz pierwszy użyły ,,paczkowarki”. 

– Stacjonarna maszyna znajduje się w zakładzie uzdatniania wody w Starym Sączu. Urządzenie pakuje wodę do litrowych woreczków. Następnie woreczki przewożone są na miejsce, gdzie doszło do awarii sieci wodociągowej – wyjaśnia Małgorzata Cygnarowicz z Sądeckich Wodociągów.

Jak dodaje, mieszkańcy mieli alternatywę – zamiast korzystać z beczkowozu, mogli zabrać do domów szczelnie zamknięte woreczki z wodą. Trzeba jednak pamiętać, że należy je przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, a po otwarciu zużyć w ciągu 24 godzin.

Urządzenie tzw. ,,paczkowarka” posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Podczas roznoszenia wody zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa. Nowosądeczanie korzystali również z podstawionego beczkowozu, jednak woreczki z wodą cieszyły się nie mniejszym zainteresowaniem.

Więcej o czwartkowej awarii przeczytacie –>tutaj.

Fot. Sądeckie Wodociągi/
Iwona Kamieńska 

Nowy Sącz: zapadlisko u zbiegu ul. Lwowskiej i Kraszewskiego. Przyczyną woda

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.