Most w Kurowie: do dwóch razy sztuka? Przetarg ponownie wygrała ta sama firma

Ponownie przetarg na budowę mostu w Kurowie (DK 75) wygrało polsko-węgierskie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. z Będzina i  Hódmezővásárhelyi Útépitő Korlátolt Felelősségű. Cena brutto inwestycji wynosi 189 096 206,12 złotych. Wykonawca ma 25 miesięcy od zawarcia umowy na realizację zadania wraz z uzyskaniem decyzji o pozwolenie na użytkowanie. W termin nie będzie wliczany okres zimowy tj. od 15 grudnia do 15 marca. 

wsb3

Oferta spółki BANIMEX była wybrana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie początkiem kwietnia, jednak ze względu na wpłynięcie odwołania, wybór został unieważniony.

Jak informuje Iwona Mikrut-Purchała z GDDKiA, firma INTERCOR z Zawiercia odwołała się od decyzji, a 13 maja br. Krajowa Izba Odwoławcza wydała wyrok w tej sprawie.

– Uwzględniła odwołanie i nakazała unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty i odtajnienie informacji dotyczących technologii wykonania obiektu mostowego, które konsorcjum Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. z Będzina i  Hódmezővásárhelyi Útépitő Korlátolt Felelősségű zastrzegło jako tajemnicę przedsiębiorstwa. Nakazy KIO zostały wykonane i 15 maja 2019 r. ponownie wybrano ofertę konsorcjum polsko-węgierskiego. Pozostałe firmy mają od tej daty 10 dni na ewentualne odwołania wyboru oferty – tłumaczy Mikrut-Purchała.

O sprawie pisaliśmy w artykule umieszczonym poniżej.

Sprawa mostu w Kurowie w zawieszeniu. Miała być budowa, jest odwołanie

Fot. GDDKiA

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]