Sprawa mostu w Kurowie w zawieszeniu. Miała być budowa, jest odwołanie

Nieco ponad dwa tygodnie temu informowaliśmy, iż w sprawie budowy nowego mostu w Kurowie widać przysłowiowe światełko w tunelu. 12 kwietnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o rozstrzygnięciu przetargu, który wygrało polsko-węgierskie konsorcjum firm ,,Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX". Dzisiaj okazuje się, iż na tę decyzję wpłynęło odwołanie, więc sprawa znów cofa się do początku. 

- Do przetargu na budowę mostu w Kurowie przez Dunajec, na DK75 wpłynęło jedno odwołanie. Firma INTERCOR z Zawiercia odwołała się od dokonanego 12.04.2019 r. wyboru oferty polsko-węgierskiego konsorcjum firmPrzedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o.z Będzina i  Hódmezővásárhelyi Útépitő Korlátolt Felelősségű. Firma złożyła pismo do Krajowej Izby Odwoławczej i poinformowała o tym fakcie GDDKiA Oddział w Krakowie - informuje Iwona Mikrut - główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA.

TLENOTERAPIA

Jak tłumaczy, według firmy, która złożyła odwołanie, w wyborze najkorzystniejszej oferty m.in. zaniżono ocenę propozycji złożonej przez INTERCOR o 3 punkty w kryterium: kierownik budowy lub kierownik robót mostowych.

Ofert w postępowaniu przetargowym wpłynęło osiem. W wyborze najważniejszym kryterium stanowiła cena, miała wagę aż 60%. Później brano pod uwagę inne wskaźniki tj.: równość podłużną nawierzchni, termin realizacji, minimalizację utrudnień dla kierowców a także doświadczenie zaproponowanej kadry kierowniczej. To stanowiło 40% końcowej oceny złożonych propozycji.

- Zaoferowana cena brutto za wykonanie inwestycji przez konsorcjum BANIMEX  wynosi 189 096 206,12 złotych. Cena, którą zaoferowała firma INTERCOR wynosi natomiast 196 144 885,06 zł. W kryterium poza cenowym: kierownik budowy lub kierownik robót mostowych INTERCOR otrzymała 3 punkty, czyli tyle samo co konsorcjum BANIMEX - wyjaśnia Mikrut.

Z tego wynika, iż firma INTERCOR nie powinna mieć żadnych wątpliwości, ale jednak złożyła odwołanie, które rozpatrzy Krajowa Izba Odwoławcza. Nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy.

Przypominamy, iż wykonawca miał 25 miesięcy od zawarcia umowy na realizację zadania wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. W termin ten nie wlicza się okresu zimowego tj. od 15 grudnia do 15 marca. Teraz jednak nie wiadomo, kiedy można spodziewać się rozpoczęcia jakichkolwiek prac budowlanych.

Wreszcie! Wykonawca mostu w Kurowie wybrany. Obiekt powstanie za ponad 2 lata

.

FORD OSO

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.