Mo-BRUK z nowym prezesem. Józef Mokrzycki rezygnuje

Mo-BRUK z nowym prezesem. Józef Mokrzycki rezygnuje

Mo-BRUK

Józef Mokrzycki zrezygnował z funkcji prezesa zarządu firmy Mo-BRUK. Rada nadzorcza powołała jego następcę. Zostanie nim Henryk Siodmok, który w swoim życiorysie ma już kilka ,,prezesur”.

Józef Mokrzycki jest założycielem spółki, która rozpoczęła działalność w 1985 r. W 1997 roku firma uruchomiła Zakład Odzysku Odpadów w Niecwi w gminie Korzenna. Obecnie posiada też oddziały w miejscowościach: Wałbrzych, Skarbimierz, Jedlicze oraz Kars. Mo-BRUK zajmuje się przetwarzaniem odpadów przemysłowych.

2 czerwca Mokrzycki złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu. Swoją decyzję motywował ,,dalszymi planami zawodowymi ukierunkowanymi na inne projekty”.

– Wiedząc, że przed sektorem zagospodarowania odpadów otwierają się zupełnie nowe możliwości i wyzwania, stojąc u progu kontynuacji ekspansji, uznaliśmy, że to optymalny moment na zmiany wewnątrz organizacji – tłumaczył Józef Mokrzycki.

Już w momencie rezygnacji na swojego następcę rekomendował dr Henryka Siodmoka.

– Nie będę ubiegał się o członkostwo w radzie nadzorczej, jednak jestem gotów wspierać zarząd w dalszych działaniach strategicznych i operacyjnych – dodał wieloletni prezes Mo-BRUK-u.

Nowy prezes

Mokrzycki będzie pełnić swoją funkcję do 9 lipca. Dzień później pałeczkę prezesa przejmie Henryk Siodmok, powołany przez radę nadzorczą spółki. Jak przyznaje, jest to dla niego ,,duża nobilitacja”.

Dzisiaj Mo-BRUK to jedna z 60 największych spółek notowanych na GPW, systematycznie zwiększająca skalę działania, przy zachowaniu ponadprzeciętnej rentowności, dzieląca się z akcjonariuszami owocami pracy w postaci dywidendy. Nasze ambicje są jednak znacznie większe – podkreśla Siodmok.

Jak tłumaczy, przed branżą przetwarzania odpadów są dobre perspektywy. Sprzyja temu legislacja, unijna polityka ukierunkowana na ,,zieloną gospodarkę”, ale także większa świadomość społeczeństwa w temacie ekologii i zrównoważonego rozwoju.

– Myślimy zarówno o kontynuacji wzrostu organicznego, m.in. dzięki inwestycjom w rozbudowę mocy produkcyjnych, jak i przejęciach w nowych dla nas segmentach rynku. Wierzę, że moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i zdobyta wiedza wzmocnią Mo-BRUK – mówi przyszły prezes.

Henryk Siodmok związał się z Mo-BRUK-iem dopiero w tym roku. Pełnił funkcję dyrektora zarządzającego. Jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie i studiów MBA ISEAD w Fontainebleau, a także ekspertem Centrum im. Adama Smith’a.

Firma Mo-Bruk dzieli się także informacjami na temat dotychczasowego przebiegu kariery Siodmoka:
  • 1989-1990 analityk operacyjny w Pasco Company,
  • 1991-1995 konsultant w firmie doradczej Bain & Co,
  • 1996-1997 dyrektor rozwoju na Europę Wschodnią oraz prezes Tenneco Automotive Polska,
  • 1997-2000 prezes FLiD Drumet S.A.,
  • 2000-2003 prezes zarządu Carman Polska sp. z o.o.,
  • 2003-2004 wiceprezes ds. sprzedaży, finansów, kadr, informatyki, rozwoju i administracji w US Pharmacia sp. z o.o.,
  • 2005-2007 wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Grupy LOTOS S.A.,
  • 2007-2019 prezes Grupy ATLAS,
  • 2019-2022 prezes spółki Dobrowolski Sp. z o.o.

Przypomnijmy, że dwa lata temu głośno było o sporze pomiędzy mieszkańcami Niecwi i gminy Korzenna, a przedstawicielami spółki Mo-BRUK. Mieszkańcy protestowali przed siedzibą spółki, bo podkreślali, że boją się o swoje zdrowie, a uciążliwy zapach dobiegający z zakładu w Niecwi uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Artykuły na ten temat znajdziesz TUTAJ.

fot. archiwum dts24.pl, źródło: mobruk.pl

Reklama