Miodowy masaż, kozie sery i boczek łopaprany. Sądecka marka rośnie w siłę

Miodowy masaż, kozie sery i boczek łopaprany. Sądecka marka rośnie w siłę

Oto nadchodzi nowe. Warto zapamiętać, a najlepiej osobiście sprawdzić ofertę pierwszych certyfikatów Miodnego Szlaku, wręczonych przez Fundację po Zdrowie do Natury. Trzydzieści osób, firm i organizacji, które w Muszynie otrzymały certyfikat, to gotowa ściąga na tegoroczne wakacje dla tych, którzy swoją wakacyjną podróż chcą odbyć szlakiem miejsc niebanalnych na Sądecczyźnie.

Fundacja Po Zdrowie do Natury dopiero się rozpędza ze swoją ambitną działalnością. Pierwszy raz pomysłodawcy Miodnego Szlaku spotkali się w lipcu 2019 r. Dzisiaj mamy namacalne efekty ich pomysłu i zapału. Gdyby nie pandemia, pewnie pierwsze certyfikaty zostałyby rozdane jeszcze wcześniej. Wszystko to w ramach promocji ciekawych miejsc i produktów, które Fundacja odkrywa na Sądecczyźnie i pokazuje światu. Każdy na liście, którą publikujemy poniżej, to temat na osobne opowiadanie, ale wszystkich łączy pasja do robienia rzeczy niebanalnych.

Naszej inicjatywie przyświecała idea budowania i promocji marki lokalnej – mówi Renata Stelmach, prezes Fundacji po Zdrowie do Natury. – Na tę markę składają się bardzo różnorodne produkty i przedsięwzięcia, ale łączy je wszystkie Sądecczyzna. Tak, jak napisaliśmy w zaproszeniu na galę rozdania certyfikatów – lokalne zasoby są bardzo bogate, a opierają się na dziedzictwie kulturowo-historycznym regionu. W Małopolsce istnieją już podobne inicjatywy, jak choćby produkty lokalne Doliny Karpia czy Śliwkowy Szlak. Jesteśmy przekonani, że Sądecczyzna ma bardzo wiele do zaoferowania i nasza inicjatywa będzie zataczać coraz szersze kręgi.

Zatem już podczas tegorocznych wakacji uważnie się rozglądamy, czy miejsca, które odwiedzamy nie są wyróżnione certyfikatem Miodnego Szlaku. Jeśli są, to znaczy, iż kapituła przyznająca certyfikaty uznała te miejsca i produkty godnymi zaufania i spełniającymi odpowiednie standardy. W kuluarach gali odbywającej się w Hotelu Klimek w Muszynie szeptano, iż niedługo zapanuje na Sądecczyźnie zdrowa moda na posiadanie certyfikatu Miodnego Szlaku. Fundacji po Zdrowie do Natury trudno odmówić zapału i wielkiego entuzjazmu, by promować produkty, które zasługują, by opowiadać o nich głośno szerszej publiczności! Warto zapamiętać tych, którzy znaleźli się na liście poniżej.

Do zobaczenia na Miodnym Szlaku!

Certyfikowani użytkownicy znaku promocyjnego MIODNY SZLAK

1. Dariusz Błaszczyk Podegrodzie – gospodarstwo rolne „Ciasta na bazie miodu”.

2. Ceramika artystyczna „IRMA” Kamiona Wielka „Koronkowe patery”.

3. Lemur Park Kamianna – Małgorzata Adamska, Anna Nalepa Kamianne, Stary Sącz i Gródek nad Dunajcem – oferta turystyczno-rekreacyjna: Miodzio Narty, Lemur Parki Linowe w Starym Sączu i Gródku nad Dunajcem.

4. Zakład Masarski Bromas Bronisław Wnęk Łącko – Kiełbasa Łącka.

5. Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej – Lato w Dolinie Kamionki.

6. Lucyna Job Obidza – „Deska drewniana z miodnym akcentem.

7. Stacja terenowo-rajdowa BESKID Łabowa – szkółka jeździecka oraz rajdy na Miodnym Szlaku.

8. Małgorzata Polańska-Kubiak Łomnica – Wyroby tkane na desce ściegiem zarękawkowym.

9. Zakład Mięsny KROK Grybów Jadwiga Krok – Boczek łopaprany.

10. Gospoda Galicyjska w Nowym Sączu – chleb galicyjski.

11. Paulina Powroźnik Nowy Sącz – sery kozie.

12. MonReve Nowy Sącz – jazda konna.

13. Hotel Klimek SPA Muszyna – masaż „miodowy” Złockie SPA.

14. Katrovia – kozy w sadzie – Jolanta Szumlańska Łososina Dolna – Malinowa rolada serowa.

15. Pasieka ekologiczna Łososina Dolna Wiesław Noga – Miód Nektarowy.

16. NATUREATAO SP. Z O. O. Kamianna –   kosmetyki naturalne Siła Natury seria Ekotypowe SPA.

17. Janczosad S. C. Korzenna – naturalna węza pszczela.

18. Koło Gospodyń Wiejskich wsi Olszana –  Gołąbki z kaszą i prawdziwkami z sosami i chleb razowy na liściu kapusty.

19. Gospodarstwo Rolne Antonii i Anna Pęksa Korzenna – produkty rolne wyprodukowane w gospodarstwie rolnym.

20. Fundacja Ochrony i Wsparcia Dziedzictwa Kulturowego „Osada Młyńska” Gródek nad Dunajcem – warsztaty edukacyjne w zabytkowej Osadzie Młyńskie.

21. Justyna Wnęk Łabowa – drewniane obrazy z wykorzystaniem starego drewna z rozbiórki i wyciętym kształtem zwierząt z naszego regionu.

22. Danuta Zając Nawojowa – miodna serweta typ „KORAL”.

23. Baba z Gór – Zuzanna Długosz Muszyna: Muszyńska Gra Rowerowa, Wspólne zwiedzanie świata nietoperzy z Babą z Gór w Wojakowej i Wierchomli Małej Poznaj Królestwo Księcia Popradu – gra terenowa.

24. Bogdan Kareł Tylicz – miodne płaskorzeźby.

25. Farma Lama Tylicz – mini ZOO.

26. Bartkowa Chata Binczarowa – oferta noclegowa.

27. GOSIR Grybów: pobyt w CSZ Ptaszkowa, bieganie oraz nauka biegania na nartach biegowych w CSZ Ptaszkowa, spacer w koronach drzew w parku linowym CSZ Ptaszkowa.

28. Restauracja Dom Miodu i Wina Aurum Sp. Z O. O. Muszyna –  Miodne Menu w Domu Miodu i Wina.

29. Pracownia Pieroga AMAR Stary Sącz – pierogi na Miodnym Szlaku. 30. Wiejska Galeria Malarstwa Naszacowice –  Kazimierz Twardowski

zdjęcia: Arbresha Goranci

 

Czytaj też:

Kurów. Pamiątka po moście z 1943 roku udostępniona turystom

Reklama