Roksana Węgiel wygrała Eurowizję dla Dzieci! Nastolatka pierwsze nagrody zdobywała w Nowym Sączu

Roksana Węgiel zwyciężyła w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jest to pierwsza wygrana Polski w tym konkursie! 13-latka z Jasła reprezentowała nasz kraj z piosenką "Anyone I Want To Be". O młodej wokalistce mogliśmy usłyszeć w lutym gdy wygrała program ,,The Voice Kids". Jak pisaliśmy TUTAJ ,,Roxi" swoje pierwsze wokalne zwycięstwa odnosiła na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu podczas Ogólnopolskiego Festiwalu ,,Skowroneczek".

KorzennaW2020

Roksana Węgiel w Mińsku na Białorusi pokonała dziewiętnastu konkurentów. To widzowie zdecydowali o jej wygranej. Głosy oddawane przez internet sumowały się z ocenami przyznanymi przez jury każdego z krajów.

Warto zaznaczyć, że nastolatka pojawiła się na początku roku w pierwszej edycji show TVP2 - The Voice Kids. Zachwyciła wtedy jury i publiczność, doszła do finału jak burza i zwyciężyła. Co ciekawe, jej trenerką w programie była Edyta Górniak, która to osiągnęła dotychczas najlepszy wynik w historii udziałów Polski w Eurowizji, zajmując II miejsce w 1994 eoku z piosenką ,,To nie ja". Tym razem można pokusić się o stwierdzenie, że uczeń przerósł mistrza.

Okazuje się, że utalentowana wokalistka związana jest w pewien sposób z Nowym Sączem. Wystąpiła tu w 2015 roku na deskach sceny Miejskiego Ośrodka kultury i zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu ,,Skowroneczek". W 2017 roku wróciła do naszego miasta, by po raz kolejny zwyciężyć w festiwalu, wykonując utwory: ,,Aniele mych pradziadów”, „Pani Fatimska”.

Trzynastolatka pracuje obecnie nad swoją debiutancką płytą.

Gratulujemy historycznego sukcesu! Poniżej zwycięskie wykonanie Roksany podczas Eurowizji Junior.

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.