Roksana Węgiel wygrała Eurowizję dla Dzieci! Nastolatka pierwsze nagrody zdobywała w Nowym Sączu

Roksana Węgiel zwyciężyła w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jest to pierwsza wygrana Polski w tym konkursie! 13-latka z Jasła reprezentowała nasz kraj z piosenką „Anyone I Want To Be”. O młodej wokalistce mogliśmy usłyszeć w lutym gdy wygrała program ,,The Voice Kids”. Jak pisaliśmy TUTAJ ,,Roxi” swoje pierwsze wokalne zwycięstwa odnosiła na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu podczas Ogólnopolskiego Festiwalu ,,Skowroneczek”.

wsb3

Roksana Węgiel w Mińsku na Białorusi pokonała dziewiętnastu konkurentów. To widzowie zdecydowali o jej wygranej. Głosy oddawane przez internet sumowały się z ocenami przyznanymi przez jury każdego z krajów.

Warto zaznaczyć, że nastolatka pojawiła się na początku roku w pierwszej edycji show TVP2 – The Voice Kids. Zachwyciła wtedy jury i publiczność, doszła do finału jak burza i zwyciężyła. Co ciekawe, jej trenerką w programie była Edyta Górniak, która to osiągnęła dotychczas najlepszy wynik w historii udziałów Polski w Eurowizji, zajmując II miejsce w 1994 eoku z piosenką ,,To nie ja”. Tym razem można pokusić się o stwierdzenie, że uczeń przerósł mistrza.

Okazuje się, że utalentowana wokalistka związana jest w pewien sposób z Nowym Sączem. Wystąpiła tu w 2015 roku na deskach sceny Miejskiego Ośrodka kultury i zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu ,,Skowroneczek”. W 2017 roku wróciła do naszego miasta, by po raz kolejny zwyciężyć w festiwalu, wykonując utwory: ,,Aniele mych pradziadów”, „Pani Fatimska”.

Trzynastolatka pracuje obecnie nad swoją debiutancką płytą.

Gratulujemy historycznego sukcesu! Poniżej zwycięskie wykonanie Roksany podczas Eurowizji Junior.

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]