MASZKOWICE: Romowie zapłacili za wywóz jednej trzeciej swoich śmieci. Dostaną w prezencie boisko

MASZKOWICE: Romowie zapłacili za wywóz jednej trzeciej swoich śmieci. Dostaną w prezencie boisko

Jesienią ubiegłego roku wójt gminy Łącko zainwestował 45 tysięcy złotych z gminnego budżetu w posprzątanie dzikiego wysypiska śmieci, które wyrosło przy drodze w Maszkowicach  za sprawą mieszkających tam Romów. Obiecali wówczas, że nie będą więcej tworzyć dzikich wysypisk śmieci. Nie dotrzymali obietnicy.

Na wiosnę tego roku przy trasie wojewódzkiej łączącej Nowy Sącz z Łąckiem znów urosła potężna góra śmieci. Wójt długo upierał się, że nie będzie więcej płacił za usunięcie sterty odpadów. On też nie dotrzymał obietnicy i  znów zapłacił inwestując w porządek publiczne pieniądze. Sięgnął w tym celu do funduszy programu integracji społeczności romskiej. Częściowo postawił jednak na swoim: Romowie dołożyli się z własnych portfeli.

Przy drodze łączącej Nowy Sącz z Łąckiem jest już czysto. W miejscu, gdzie do niedawna piętrzyły się części starych pralek, lodówek, telewizorów i innych sprzętów, których mieszkańcom romskiej osady nie udało się spieniężyć na złomie, powstanie boisko. Będzie też huśtawka dla dzieciaków. Jedno i drugie ma być gotowe jeszcze w te wakacje.

Przygotowano teren, obsiano ziemię trawą. Wójt, sołtys i mieszkańcy wioski nie dowierzają, że śmieciowy problem został  zażegnany raz na zawsze, ale cieszą się, bo przynajmniej na chwilę jest czysto, a wraz z wysypiskiem zniknęły szczury.

Jak informuje wójt Jan Dziedzina – za wywóz około 50 metrów sześciennych śmieci zapłacili Romowie. Za całą resztę (około 100 m. sześc.) zapłaciła gmina wykorzystując pieniądze rządowe. Gminny budżet nie ucierpiał. Boisko i huśtawka też zostaną sfinansowane z tego samego rządowego „integracyjnego” źródła.

fot. ilustracyjne pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.